26.11.2019, ob 21:00 | Štadion: Santiago Bernabeu | Gledalcev: 75.534 | Sodnik: Artur Soares Dias (POR)

Uredništvo 26. november 2019 2 Komentiraj
Kylian Mbappe je začel povratek PSG na Bernabeuju. (foto: Getty Images)
Real iz Madrida je bil z odlično predstavo na pragu prestižne zmage proti PSG, nato pa je v vsega dveh minutah zakockal celotno prednost in se moral zadovoljiti s točko. Blestel Benzema, Neymar v igro šele v drugem polčasu.
Po remiju Bruggeja v Carigradu je bilo že pred pričetkom tekme v Madridu jasno, da bosta v osmini finala igrala oba udeleženca nocojšnje tekme. Kljub temu sta domači Real in gostujoči PSG uprizorila fantastično nogometno predstavo,  za katero pa bi težko dejali, da je končni izid zares odražal razmerja moči na igrišču. Real je namreč igral sijajno, bil dolga obdobja tekme veliko boljši tekmec, na koncu pa je plačal davek nezbranosti, ki pa je tudi sam po sebi pokazal, kako zahtevno in neizprosno tekmovanje je liga prvakov.

Real Madrid je imel nocoj v svoji ekipi dva izjemno razpoložena posameznika, in sicer Karima Benzemaja, dvakratnega strelca, ter Edena Hazarda, ki je navijačem Reala morda celo prvič po prihodu iz Chelseaja zares pokazal, česa vsega je sposoben. Real je igral hitro, dinamično in atraktivno, nagrada pa je prišla v 17. minuti, ko je lepo akcijo zaključil Benzema. V nadaljevanju je na vratih PSG blestel Keylor Navas, ki je zaustavil številne strele nekdanjih soigralcev,  nato pa je sledila akcija, ki bo zagotovo sprožila kup polemik. Vratar Reala Thibaut Courtois je v kazenskem prostoru 'zapel' Maura Icardija in si prislužil rdeči karton, PSG pa enajstmetrovko, a je na žalost gostov odločitev obveljala le do VAR analize, po kateri je portugalski sodnik razveljavil obe odločitvi in se odločil, da je akcija brezpredmetna zaradi predhodnega prekrška vezista PSG Idrisse Gueyeja.

V drugem polčasu je Real nadaljeval svojo hitro in udarno predstavo, v 79. minuti pa je bil po predložku Marcela in drugem zadetku Benzemaja v položaju, ko je bilo težje narediti kaj narobe, kakor zmagati. A zgodilo se je prav to: hitro je sledil zadetek Kyliana Mbappeja, le dve minuti kasneje pa je Mbappe skupaj z Neymarjem začel še akcijo, po kateri je po podaji Juana Bernata zadel še Pablo Sarabia in poskrbel za delitev točk. V sodnikovem dodatku je Realu hrbet obrnila še sreča, saj je prosti strel Garetha Bala končal v prečki.