
Alvaro Arbeloa (foto: Getty Images)
Alvaro Arbeloa je po zaslugi Kyliana Mbappeja, ki je trenerja Reala posredno napadel, moral odgovarjati predvsem na vprašanja, ki so vezana na francoskega napadalca. Kako se je znašel?
Realov trener Alvaro Arbeloa je moral po včerajšnji zmagi proti Oviedu (2:0) govoriti predvsem o Kylianu Mbappeju. Napadalec Reala je bil spet le rezervist, po tekmi pa je problematiziral odločitve trenerja. Med drugim je dejal, da mu je Arbeloa dejal, da je "četrti napadalec ekipe".
Trener se je na te besede odzval: "Želel bi si, da bi imel štiri napadalce. Ne vem, kaj naj vam povem, kajti tega mu nisem rekel. Verjetno me ni razumel."
A novinarji se s tem odgovorom niso zadovoljili. Želeli so izvedeti več.
"Če ga ne dam v igro, seveda ne more igrati. Jaz sem trener in jaz odločam. Pred štirimi dnevi ni mogel niti sedeti na klopi, danes pa nismo igrali finala. Saj bo prvi napadalec, to sem mu povedal. Nimam težav z igralci. Razumem, da tisti, ki ne igrajo, niso srečni. Odločitve sprejemam glede na okoliščine. Logično je, da nisem tvegal z njim."
Na vprašanje, če obstaja spor med njim in Francozom, je Arbeloa odgovoril:
"Odločil sem se, da igralec, ki pred štirimi dnevi ni mogel sedeti niti na klopi, danes ne bo igral. Gonzalo si je zaslužil nagrado, da danes nastopi. Dokler sedim na tem stolu, bom jaz odločal o tem, kdo igra, ne glede na to, kako mu je ime. Dokler sedim na tem stolu, jaz določam, kdo igra in kdo ne. Ne zanima me, kakšna so njihova imena. Če jim je to prav, super, če ne, pa lahko počakajo na naslednjo priložnost."
Novinarji so želeli Realovemu trenerju "namestiti" kakšen sočen odgovor, saj so ga vprašali, če meni, da je Mbaape nehvaležen. Arbeloa pa je seveda sam bil igralec, zato se je v odgovoru kar dobro znašel.
"Od svojih igralcev ne pričakujem tistega, kar sem jim dal jaz. Vem, kakšni so igralci. Zdaj sem v tem položaju, a nogometaš nikoli ne prenehaš biti. Vem, kako se počutijo in kaj si mislijo. Še posebej igralci takšnega kova, z ambicijami in velikimi egi. Sposoben sem razumeti vse. Ne bi spremenil ničesar, kar sem rekel ali storil, niti svoje obrambe njih vseh."