16.2.2021, ob 21:00 | Štadion: Arena Puskas | Sodnik: Slavko Vinčić
0 : 2 58' Sadio Mane
Osmina finala - vsi rezultati

Liverpool je zakorakal proti četrtfinalu

Uredništvo 16. februar 2021 4 Komentiraj
Liverpool je v Budimpešti kaznoval napake v vrstah Leipziga in z goloma Salaha ter Maneja že naredil konkreten korak proti uvrstitvi v četrtfinale.
Po sili razmer (krivi so epidemiološki ukrepi) sta se Leipzig in Liverpool udarila v Budimpešti. Gostitelji (Nemci) so v šesti minuti že imeli veliko priložnost. Angelino, ki je po novem polnopravni član ekipe, le našel Danija Olma, ki je zadel okvir gola! Gostje so se "oglasili" preko Salaha. Posebej v 15. minuti, ko je Egipčana zaposlil Alexander-Arnold, a se je Gulacsi izkazal. Angleži so bili boljši in tudi v 24. minuti so bili nevarni - Mane ni izkoristil priložnosti. Leipzig je nato vzpostavil ravnotežje, v 32. minuti pa nova priložnost za angleške prvake, spet se je izkazal Gulacsi. Nemci so pred odhodom na odmor spet poizkušali preko Olma, toda zanimiv prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Ni trajalo dolgo, če nekaj minut, pa je Liverpool v drugem polčasu prišel do vodstva. Redse je v vodstvo popeljal kdo drug kot Mohamed Salah, ki je izkoristil napako domačinov. Egipčan je predrl ovoj, ki je varoval domači gol. Tako je minilo samo pet minut, ko je Gulacsi žogo spet pobiral iz svoje mreže. Mukiele je naredil napako, Sadio Mane je prišel sam pred vratarja in ga premagal za 2:0. Nemci so zabredli v težave in niti Olmo ter Nkunku nista mogla obrniti poteka tekme. Gostje so bili z doseženim izidom, sploh glede na težave predvsem v obrambi (Klopp je igral s Hendersonom v centralni obrambi), lahko izjemno zadovoljni. Z eno nogo so že v četrtfinalu.