10.3.2020, ob 21:00 | Štadion: Red Bull Arena | Gledalcev: 42.146 | Sodnik: Carlos cel Derro Grande (ŠPA)

Uredništvo 10. marec 2020 3 Komentiraj
Marcel Sabitzer je že v prvem polčasu obračuna proti Tottenhamu dosegel dva zadetka. (foto: /)
Leipzig je na povratni tekmi visoko premagal nemočnega aktualnega finalista lige prvakov in se na bravurozen način uvrstil še v svoj prvi četrtfinale. Mourinhov Tottenham neprepoznavna senca lanskoletne ekipe.
Tottenham je na tekmo, ki bo na povratnih obračunih osmine finala lige prvakov morebiti celo edina, ki je potekala pred gledalci, prispel močno oslabljen, saj Jose Mourinho ni mogel računati na številne zvezdnike na čelu s Harryjem Kanom in Heungom-minom Sonon. Poškodbe in slabo izhodišče s prve tekme sta bila prevelik zalogaj tudi za starega portugalskega mačka, ki ni našel zdravila za letečo nemško zasedbo, ki si je gledano na obeh obračunih skupaj pač bolj želela uvrstitve med osem najboljših v Evropi.

Leipzig je hitro prevzel nadzor nad tekmo, hitro pa je dosegel tudi zadetek, ki je razblinil upe lanskoletnih finalistov. V deseti minuti je po podaji Tima Wernerja po tleh natančno meril kapetan Marcel Sabitzer, čigar strel je bilo tako natančen, da ga je Hugo Lloris lahko odbil le do vratnice, od katere se je žoga odkotalila v gol. Leipzig je kmalu zatem preko Tima Wernerja dosegel še en gol, ki ga je sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil, v 21. minuti pa je sledil nov zadetek gostiteljev, pod katerega se je vnovič podpisal odlični Avstrijec Sabitzer. Po veliki napaki Serga Aurierja je z leve strani predložek poslal Angelino, Sabitzer pa je pravočasno stekel in z glavo – znova ob pomoči vratnice – premagal Llorisa. Tottenham si je v prvem polčasu priigral eno priložnost, a je domači vratar Peter Gulacsi dobro reagiral po sicer nevarnem poizkusu Argentinca Giovannija lo Celsa.

Drugi polčas je bil namenjen zgolj odštevanju do trenutka, ko se je Leipzig po prvi uvrstitvi v osmino finala veselil še premierne uvrstitve v četrtfinale lige prvakov. Nemci so brez težav nadzorovali potek tekme in Tottenham držali daleč od svojega gola, tik pred koncem tekme pa so potrdili zmago še s tretjim zadetkom, ki ga je le nekaj sekund po vstopu na igrišče dosegel Šved Emil Forsberg. Slednji je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru ter z natančnim strelom premagal nemočnega Huga Llorisa.

Leipzig je z današnjo zmago naznanil vstop v evropsko klubsko elito, Tottenham pa je klavrno pogorel po zgodovinski sezoni, v kateri je osupnil Evropo z nepričakovano uvrstitvijo v veliki finale. Jose Mourinho ostaja mojster alibijev, vse bolj pa bledi spomin na mojstra tekmovanja, v katerem se mu nekoč takšen izpad, kakršen se mu je zgodil v tej sezoni na klopi Tottenhama, preprosto ne bi mogel zgoditi.