Bundesliga

Leipzig je premagal Freiburg in prvič v svoji zgodovini osvojil nemški pokal

Uredništvo 22. maj 2022 0 Komentiraj
Kevin Kampl je v aktualni sezoni pri Leipzigu zbral 40 nastopov in dosegel eno asistenco. (foto: uradna spletna stran kluba)
Kevin Kampl je sicer pordečel, toda Leipzig je kljub temu osvojil svojo prvo veliko lovoriko.
V Berlinu se je sinoči odvil veliki finale nemškega pokala. Za prestižno lovoriko sta se letos pomerila Freiburg in Leipzig, veselili pa so se na koncu pri klubu nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Tekma se je po rednem delu končala z rezultatom 1:1. Freiburg je v 20. minuti v vodstvo popeljal Eggstein, Leipzig pa se je v 76. v igro vrnil preko sijajnega Christopherja Nkunkuja.

Francoski zvezdnik ima za seboj fantastično sezono, na 52 tekmah v vseh tekmovanjih je dosegel kar 35 golov in temu dodal še vrtoglavih 20 asistenc. Leipzig je sicer eno uro igral z igralcem manj, saj je v 57. minuti rdeči karton prejel Marcel Halstenberg. Zmagovalca so odločile enajstmetrovke, tik pred tem je bil izključen tudi Kevin Kampl.

Po izvajanju enajstmetrovk je s 4:2 slavil Leipzig in osvojil svojo prvo veliko lovoriko v zgodovini. S tem je tudi Kevin Kampl osvojil svojo prvo veliko lovoriko v Nemčiji. Pred tem je po dvakrat osvojil avstrijsko Bundesligo in avstrijski pokal, v Nemčiji pa je v mlajših letih z Leverkusnom osvojil mladinsko različico nemškega pokala.