
Kevin Durant in Luka Dončić (foto: Getty Images)
Eden najboljših igralcev lige NBA v zadnjem desetletju je velik navijač Paris Saint-Germaina. Vsaj tako pravi. Všeč so mu možnosti investiranja skupaj s QSI.
Zvezdnik NBA lige Kevin Durant bo odslej še tesneje sodeloval s Paris Saint-Germainom oz. z družbo QSI, ki ima francoski klub v lasti. Odlični košarkar ima določene odstotke lastništva v klubu, večkrat ga je že obiskal, zdaj pa bo prevzel tudi vlogo nekakšnega svetovalca pri zelo ambicioznem projektu. PSG si namreč želi vstopiti tudi v svet košarke.
Predvsem zaradi ideje, ki se je rodila v pisarnah lige NBA. Želijo ustanoviti nekakšno 'NBA Europe' ligo, Pariz pa je seveda zelo zaželena destinacija.
Velja dodati, da o takšnih potezah razmišljajo tudi drugi evropski velikani, predvsem pa tisti v največjih mestih po stari celini, recimo Parizu, Milanu, Londonu, Madridu in tako dalje. Nekateri, recimo Barcelona in Real Madrid, pa so že tesno povezani tudi z nogometnimi klubi.
"V veliko čast mi je sodelovati s QSI in biti lastnik deleža v klubu Paris Saint-Germain. Gre za klub in za mesto, ki sta mi močno pri srcu, imamo velike načrte in komaj že čakam, da bom del naslednje faze projekta v nastajanju, pa tudi novih investicijskih priložnosti skupaj s QSI," je povedal zvezdnik ekipe Phoenix Suns, ki se letos spogleduje s prestopom.
V nogomet vlaga vse več zvezdnikov iz drugih športov, Lebron James je recimo kar tesno povezan z angleškim velikanom Liverpoolom.