Ligue 1

Zgodi se tudi to, da PSG zakocka vodstvo z 2:0 in na koncu izgubi

Uredništvo 21. november 2020 1 Komentiraj
Že res, da je PSG v Ligue 1 v izraziti premoči, a to, da odigra en dober polčas, za avtomatično zmagovanje ni dovolj. Monaco mu je odčital lekcijo.
V Ligue 1 je petek oziroma prvi dan po reprezentančni pavzi prinesel prijetno presenečenje. PSG je gostoval pri Monacu in pričakovati je bilo, da bo vodilna ekipa francoskega prvenstva tekmo dobila.

In res je kazalo, da jo bo. Parižani so prvi polčas, z dvema goloma mlade zvezde Kyliana Mbappeja, dobili z rezultatom 2:0.  Vodstvo gostov bi lahko bilo še višje, a sta zadetka bila Moiseja Keana in Kyliana Mbappeja razveljavljena zaradi prepovedanega položaja.

V drugem polčasu je Monaco, ki ga vodi hrvaški trener Niko Kovač, zaigral bolje. V 52. minuti je Kevin Volland znižal zaostanek, Nemec pa je nato v 66. minuti še poravnal izid. V nadaljevanju bi tekma lahko zavila v obe smeri, odločila pa jo je enajstmetrovka. Diallo je zakrivil najstrožjo kazen, bil izključen, strel z bele točke pa je uspešno realiziral izkušeni Cesc Fabregas

PSG kljub neuspehu ostaja prvi na lestvici Ligue 1, ima 24 točk. Na drugo mesto se je z 20 točkami zdaj povzpel Monaco.