6.3.2019, ob 21:00 | Štadion: Parc des Princes | Gledalcev: 47.441 | Sodnik: Damir Skomina (SLO)
Paris SG 1:3 Manchester United
0 : 1 2' Romelu Lukaku
Juan Bernat 12' 1 : 1
1 : 2 30' Romelu Lukaku
1 : 3 94' Marcus Rashford (11m)
Rezultati Osmine finala

VAR in Skomina osrečila Manchester United!

Uredništvo 6. marec 2019 89 Komentiraj
V Parizu je bil PSG boljši nasprotnik, toda zdesetkani Manchester United je zabijal gole. Ko se je zdelo, da je vsega konec, je ob pomoči VAR Skomina dosodil enajstmetrovko, s katero so Angleži napredovali v četrtfinale!

Na Parku princev se je tekma komaj dobro začela, že je gostujoče moštvo povedlo. Kimbpembe je nerodno podal nepripravljenemu Silvi, na katerega je pritisnil Romelu Lukaku, prišel sam pred vratarja in ga premagal. V sedmi minuti bi domačini lahko izenačili, Di Maria je lepo podal pred gol, kjer je bil prekratek Mbappe. Pritisk PSG je obrodil sadove v 12. minuti, Mbappe je podal pred gol, na drugo vratnico je vtekel osamljeni Juan Bernat in izid poravnal. Bernat je zapretil tudi v 20. minuti, De Gea pa je zaustavil njegov strel. United je po doseženem golu v drugi minuti postal povsem nemočen. Do 30. minute, ko je Rashford s strelom prinesel Buffona, ki je žogo odbil, a do nje je prišel Lukaku in dosegel svoj drugi gol na tekmi. Angleži so skozi celoten prvi polčas žogo gledali pretežno v nogah nasprotnikov in tako spomnili na ero Joseja Mourinha, toda ne glede na to so zabili dva gola, s čimer so v drugi polčas vstopili z možnostmi preobrata.

Da bi tekmo mirno pripeljali do konca, so domači potrebovali vsaj še en gol, toda prvih 15 minut niso bili uspešni. Angleži so igrali kot v prvem polčasu, čakali so na morebitno darilo nocoj ne ravno zanesljive obrambne vrste Parižanov. Domačini so iskali gol, v 72. minuti je bilo znova nevarni ob akciji Di Marie in Mbappeja, a je rešil izkušeni Young. Manchester United bi potreboval sveže napadalne moči, toda trener Ole Gunnar Solskjaer je imel zaradi številnih poškodb zelo omejeno izbiro igralcev. V 84. minuti bi Mbappe lahko rešil dvoboj, sam je šel nad De Geo, se zapletel in pade, akcija se je nadaljevala, tam je bil Bernat, ki je iz težkega položaja zadel vratnico. Ob zaključku tekme pa šok! Kimpembeja je v kazenskem prostoru žoga zadela v roko. Damir Skomina si je ogledal posnetek in dosodil enajstmetrovko. Igralni čas se je medtem iztekel. Žogo si je namestil Marcus Rashford in zadel. 1:3 je bil rezultat, ki je v četrtfinale odpeljal Manchester United!