11.3.2020, ob 21:00 | Štadion: Parc des Princes | Sodnik: Anthony Taylor (ANG)
Juan Bernat 45' 2 : 0
Rezultati Osmine finala

Park samote je v četrtfinale pospremil PSG, Neymar je spet zadel

Uredništvo 11. marec 2020 15 Komentiraj
Borussia Dortmund se je uštela s pristopom za povratno tekmo s PSG. Prejeta gola v prvem polčasu sta bila prehud zaostanek, tako da Neymar s soigralci napreduje v četrtfinale lige prvakov.
Rezultat s prve tekme je nogometaše Borussie v Pariz pripeljal bolj zadržane kot so bili doma. Nemci so si očitno zadali cilj, da ostanejo čvrsti in seveda brez prejetega gola. To je bila povsem drugačna ekipa kot na prvi tekmi. Posledično se je dogajalo malo v napadalnem smislu. PSG je sicer iskal pot do gola. Prvi strel so sprožili gostje, a je bil Sancho nenevaren. V 25. minuti pa prvi nevaren strel Parižanov, diagonalno je streljal Di Maria in bil za las premalo natančen. Samo tri minute pozneje pa gol za domače! Di Maria je podal iz kota, Neymar pa je zadel z glavo! Parižani so tako prišli v boljši položaj in gradili na vodstvu. Tik pred odhodom na odmor so, potem ko so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, zadeli še drugič. Sarabia je podal pred gol, tam je bil Juan Bernat, ki se je dotaknil žoge in zmedel Burkija. Izid 2:0 je danes na videz neobremenjeni PSG seveda že peljal v naslednji krog.

Nemci so v drugem polčasu zaigrali drugače, več so tvegali. Več so bili tudi pri žogi. V 54. minuti je imel Burki nekaj dela ob prostem strelu Di Marie, a je ukrotil žogo. Thomas Tuchel je v igro nato poslal Kyliana Mbappeja, ki je prebolel prehlad in mladenič je hitro vnesel nekaj dodatne energije v domače moštvo. Reagiral je tudi Lucien Favre in v igro poslal Juliana Brandta, kar je bila dobra poteza. Isti igralec je v 77. minuti sprožil mimo gola. Pred tem je v igro vstopil tudi mladi Reyna. Gostje so se trudili, a jim je zmanjkalo moči in tudi časa, Francozi niso dobili niti enega gola. Pred koncem tekme še nekaj vroče krvi, Can je bil grob z Neymarjem, zavrela je kri in bilo je nekaj odrivanja. Sodnik je pod prho poslal Nemca, Brazilcu dal rumeni karton, porumenel pa je tudi že zamenjani Di Maria, ki v naslednjem krogu zato ne bo smel igrati. Igralo se je še pet minut sodnikovega podaljška, a rezultat je ostal nespremenjen.