28.11.2018, ob 21:00 | Štadion: Parc des Princes | Gledalcev: 46.880 | Sodnik: Szymon Marciniak (POL)

Uredništvo 28. november 2018 23 Komentiraj
Če bo Liverpool želel v osmino finala, bo moral v zadnjem krogu obvezno premagati Napoli. V Parizu je namreč nocoj z izidom 2:1 slavila domača ekipa, svoj večer je imel Brazilec Neymar.
Parižani so srečanje odločno začeli in Alisson je bil v šesti minuti že na preizkušnji, ko je poizkušal Di Maria. Brazilec je rešil Redse! Naslednji je zapretil Mbappe, a streljal naravnost v Alissona. Potem je nastopila 13. minuta. Napako je storil Van Dijk, Juan Bernat je dobil žogo, ob Lovrenu in Gomezu prišel do strela in PSG popeljal v vodstvo. V 31. minuti še ena nevarna situacija pred gostujočim golom, Alisson je v zadnjem trenutku posredoval pred Cavanijem, potem je do žoge prišel Neymar, a brez uspeha. V 37. minuti je PSG povedel z 2:0. Polprotinapad Parižanov je začel Neymar, Mbappe je podal z leve strani, Cavanijev udarec je Alisson zaustavil, žogo pa je nato v mrežo pospravil Neymar. Tik pred koncem prvega polčasa pa enajstmetrovka za Liverpool. Di Maria je zrušil Maneja, zanesljiv izvajalec je bil James Milner

V drugem polčasu se je razmerje moči začelo spreminjati. Redsi so oživeli, zavedali so se, da potrebujejo vsaj en zadetek. Kljub premoči pravih priložnosti ni bilo, Buffon ni bil resneje ogrožen. Je pa zato Alisson moral znova intervenirati v 69. minuti. Angleži so se trudili, a nikakor niso uspeli priti do pravih zaključkov napadalnih akcij. Bolj ko se je čas iztekal, bolj so gostitelji spet kontrolirali potek srečanja. Na koncu se je tekma končala z izidom 2:1, ki je ugoden za PSG, za Liverpool pa skrajno neugoden. Za napredovanje v izločilne boje morajo Redsi zdaj v zadnjem krogu nujno premagati Napoli, PSG pa večjih težav s Crveno zvezdo ne bi smel imeti.