SLO | SRB

Ligue 1

Neymar se je s počitnic vrnil v sijajni formi: PSG je v gosteh povsem razbil Clermont

Uredništvo 7. avgust 2022 0 Komentiraj
Zvezdnika Paris Saint-Germaina sta na začetku nove sezone prikazala sijajno formo. (foto: Getty Images)
Brazilski zvezdnik je poleg hattricka asistenc prispeval tudi zadetek ob zmagi proti Clermontu, tudi Lionel Messi na začetku nove sezone kaže odlično formo.
Parižani so sinoči gostovali pri Clermontu in novo sezono v francoski Ligue 1 odprli na najboljši možen način. PSG je na krilih Neymarja in Lionela Messija povsem razbil domačo zasedbo, nekdanja soigralca pri Barceloni sta bila vključena v praktično vse, kar je bilo dobrega na strani aktualnih francoskih prvakov. Strelski pohod čete trenerja Christopherja Galtierja je že v deveti minuti srečanja začel Neymar.

V vlogi asistenta se je izkazal Lionel Messi, do izteka prvega polčasa pa sta zadela še Hakimi in Marquinhos. Obakrat je bil asistent Neymar.

V nadaljevanju se je Clermont, vsaj kar se obrambnih zadev tiče, zaigral nekoliko bolje, toda Parižani so bili sinoči očitno na misiji in v zadnjih desetih minutah srečanja je svoj strelski izkupiček z dvema goloma oplemenitil še Lionel Messi. Pri prvem mu je zopet asistiral Neymar, pri drugem pa njegov rojak Leandro Paredes. Velja dodati, da je PSG tokrat nastopil v taktični postavitvi 3-5-2.

V naslednjem krogu bo v soboto Clermont gostoval pri Reimsu, Paris Saint-Germain pa bo v Parizu gostil Montpellier.