
(foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Nogometaši PSG so pred tekmo z Liverpoolom obiskali spominski prostor na Anfieldu in se poklonili Diogu Joti ter žrtvam tragedije na Hillsboroughu.
Nogometaši Paris Saint-Germaina so pred povratno tekmo četrtfinala Lige prvakov proti Liverpoolu pokazali veliko spoštovanje. Ob prihodu v Liverpool so obiskali stadion Anfield, kjer so se poklonili spominu na pokojnega portugalskega nogometaša Dioga Joto.
PSG-jevi igralci so pred začetkom treninga obiskali spominski prostor pred stadionom in položili bele rože.
Pri poklonu so imeli pomembno vlogo portugalski člani ekipe, med njimi Vitinha, João Neves in Nuno Mendes, pridružil pa se jim je tudi športni direktor Luís Campos.
PSG pa se ni spomnil le Jote. Igralci so obiskali tudi spominsko obeležje za žrtve tragedije na Hillsboroughu iz leta 1989, v kateri je življenje izgubilo 97 navijačev Liverpoola. Ta dogodek še danes predstavlja eno najtemnejših poglavij v zgodovini angleškega nogometa.
Pred začetkom tekme bo na Anfieldu organizirana minuta molka, igralci obeh ekip pa bodo nastopili s črnimi trakovi v znak spoštovanja.
Spomin na Joto medtem ostaja živ tudi drugod. Na Portugalskem je nedavno izšla biografija o njegovem življenju, v kateri sodelujejo družinski člani in nekdanji soigralci. Med tistimi, ki so se poklonili njegovi zapuščini, so tudi Rúben Neves, Bernardo Silva in Virgil van Dijk.