Marwan Al Sahafi (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Klubi iz Premier League in La Lige so postali pozorni na mladega upa iz Savdske Arabije, ki trenutno blesti v prvi belgijski ligi.
Klubi iz Savdske Arabije so zaradi kvote tujih nogometašev za najbolje domače igralce pripravljeni plačevati naravnost absurdne odškodnine, zato se je v zadnjem letu dni že večkrat zgodilo, da je izstopajoči igralec iz te države zamenjal klub tudi za več kot 10 ali celo 20 milijonov evrov.
Ob takšnem povpraševanju ob tako skromni ponudbi se investicija v nadarjenega igralca iz Savdske Arabije zdi kot investicija z velikim potencialom, trenutno pa v tem smislu najbolj izstopa 20-letni krilni napadalec belgijskega Beerschota Marwan Al Sahafi, ki v Belgiji igra kot posojeni igralec Al Ittihada.
Al Sahafi je v belgijskem prvenstvu na šestih nastopih dosegel že štiri zadetke, zato so ga v Savdski Arabiji že razglasili kot bodočo prvo nogometno zvezdo v tej državi, ki še nikoli doslej v Evropi ni imela igralca, ki bi pustil globlji pečat.
Al Sahafi je s svojimi goli, predvsem pa s poreklom zbudil zanimanje klubov iz najmočnejših lig, katarski Alkass TV Sports pa poroča, da naj bi o njem povpraševali celo pri Nottingham Forestu ter pri španskih prvoligaših Betisu in Real Sociedadu.
Al Sahafi ima z Al Ittihadom veljavno pogodbo do leta 2029, savdski klubi pa so v zadnjem času že dokazali, da svojih najboljših nogometašev ne bodo zadrževali v primeru ponudb iz Evrope, o čemer priča že primer Sauda Abdulhamida, ki ga je poleti Al Hilal Romi prodal za vsega 2.5 milijona evrov.