SLO | SRB | ENG

Serie A

Zaušnica za AC Milan in kapetana Maignana! Napoli gre v finale

Uredništvo 18. december 2025 0 Komentiraj
Napoli (foto: Getty Images)
Neapeljčani so si zagotovili finale italijanskega superpokala, ime nasprotnika pa bodo izvedeli jutri zvečer.

Na prvi tekmi polfinala italijanskega superpokala sta se nocoj pomerila Napoli in AC Milan. Na domači sceni so v zadnjih tednih več pokazali rossoneri, tokrat pa so se bolje odrezali Neapeljčani! David Neres je v prvem polčasu izkoristil napako vratarja Maignana, ki je slabo posredoval ob podaji Hojlunda in Brazilec je žogo potisnil v mrežo za 1:0.

V sami igri je AC Milan pokazal več od branilcev naslova v Serie A, toda tega ni uspel pretvoriti v zadetek, Napoli pa je bil zelo učinkovit.

Rasmus Hojlund je po dobri uri igre povišal na 2:0 ter postavil končni rezultat in uspelo mu je v zavidljivem slogu! Spinazzola je poslal žogo v prostor in Danec je oddrvel, toda zdelo se je, da je v težkem položaju za strel, kot še zdaleč ni bil idealen - kljub temu je zabil!

Varovanci trenerja Massimiliana Allegrija niso našli poti nazaj in se hitro poslovili od superpokala, Napoli pa se je uvrstil v veliki finale. 

Jutri bosta na delu še Inter in Bologna

Inter bo v srečanje z Bologno krenil kot vodilna ekipa italijanskega prvenstva. Tudi Bologni gre dobro, toda forma je konkretno na strani varovancev trenerja Cristiana Chivuja. Velja dodati, da se bosta tekmeca kmalu po novem letu srečala tudi na zelenicah Serie A. 

Finale italijanskega superpokala bo na sporedu v ponedeljek. Napoli je pokal osvojil dvakrat, Inter kar osemkrat, Bologna pa še nikoli.

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


4

FIFA bi vrnila Ruse, Čeferin pa ostaja neomajan: 'Stališče UEFA se glede Rusije ni spremenilo'

Kocka_Mraza
13.2.2026, 20:37
Vsak dan berem samo o tem kako rusi pobijajo ukrajince, zanima me samo kam gre ves evropski denar če ukrajinci z vsem kupljenim orožjem ne pobijejo niiti enega rusa

1

Roy Keane tudi ob pohvali ne more iz svoje kože: 'Gol Šeška? Pa saj to je njegovo delo, kajne?

Troll
13.2.2026, 14:44
Tak problem ima tudi največji navijač Uniteda, mamotep Intelekt..Od svojega plemena ne dobi več pohval, ker vsi mislijo, da je tepenje njegove mame "samo njegovo delo". Drži se mamotep, tvoj čas še pride. Sm pa videl, da pridete v Ljubljano protestirat? Je to res?

1

Thomas Partey obtožen še dveh kaznivih dejanj posilstva, skupno ga bremeni že sedem (!) obtožnic

Kocka_Mraza
13.2.2026, 12:13
RASIZEM !!! Kako si ga upajo obtožiti posilstva zaradi barve kože ??!! Mogoče je mela v sebi kar nekega "velikega" kurca, saj so baje vsi isti

Poudarjeno

Olimpijo vodijo ljudje, ki ne vedo, kaj je Ljubljana in kaj je Olimpija. Na žalost. Mene so pregnali. Prišel sem skozi velika vrata, odšel sem skozi klet, ob štirih zjutraj (smeh). Hudo mi je bilo, ko sem šel. S temi ljudmi se ne da delati. Podobno je izkusil tudi Mustafa Nukić, pa še kdo. Distanciral sem se, malo hodim na tekme, ni mi všeč, kar se dogaja. Veliko raje hodim na hokej. ...več
Nejc Vidmar
Leto in pol smo v klubu. Poizkušali smo, spoznavali smo tržišče, tudi pripeljali dobre igralce, vendar se ni obneslo. Mariboru želimo vrniti dušo, zato moramo pripeljati igralce, ki vedo, kaj to pomeni. Želimo, da je klub povezan z navijači. ...več
Cem Basgul o Mariboru
Ne razumem, zakaj je bila tekma ob 15. uri. Po tako dolgem premoru imamo v enem tednu tri tekme. Žal mi je zaradi navijačev, ki niso mogli priti na tekmo, kajti potrebujemo njihovo podporo. Žal pa na to ne moremo vplivati. Upam, da bo v bodoče urnik drugačen, da se bodo igralci lahko odpočili, pa seveda, da bodo navijači lahko prišli na tekmo. ...več
Federico Bessone

Anketa

Zlatko Zahović od leta 2020 nima več funkcije v slovenskem nogometu. Bi se moralo to spremeniti, če ja, česa naj se loti?

Vseh glasov: 118
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.