3.10.2018, ob 21:00 | Štadion: San Paolo | Gledalcev: 37.057 | Sodnik: Viktor Kassai (MADŽ)
Napoli 1:0 Liverpool
Lorenzo Insigne 90' 1 : 0
Rezultati 2. kroga

Insigne je San Paolo potisnil v trans

Uredništvo 3. oktober 2018 33 Komentiraj
Carlo Ancelotti slavi veličastno zmago. Liverpool v Neaplju ni uspel pokazati veliko, domačini pa so Angleže mleli toliko časa, da je Lorenzo Insigne prišel v situacijo za gol, s katerim je Napoli tekmo dobil.
Čeprav obe ekipi razpolagata z močnim napadalnim potencialom, gledalci na San Paolu na začetku niso videli priložnosti. V 11. minuti pa vendarle prvi strel na tekmi, Insigne je meril mimo gola. Gostje so že v 16. minuti prisilno menjali, poškodoval se je Keita, vstopil je Henderson. Po pol ure igre še en udarec Napolija, streljal je Milik, po sredini gola, brazilski vratar Liverpoola Alisson pa je bil na mestu. Poljski nogometaš je v sodnikovem podaljšku streljal še enkrat, znova je posredoval Brazilec. Prvi polčas drugega ni ponudil, ekipi sta odšli na odmor ob izidu 0:0.

Tudi na začetku drugega polčasa kmalu strel Milika, znova je branil Alisson, ki je odbil žogo, tam je bil Insigne, a brez gola. Gostje iz Anglije nocoj niso bili prepričljivi, odigrali so povsem nasprotno od pričakovanj. Njihove napadalne sile nocoj ni bilo čutiti. V 68. minuti končno obetavna situacija za Liverpool, toda Mohamed Salah je ni izkoristil. Italijanski velikan je tekmo dobro obvladoval in bolj, ko je prihajal v sklepno fazo tekmo, bolj je dišalo po nečem velikem. V 82. minuti je marsikdo že skočil s stola, Mariou Rui je podal, Dries Mertens pa zadel prečko. To je bila napoved gola, ki je padel v 90. minuti. Callejon je prodrl po desni strani, podal na drugo vratnico za Lorenza Insigneja, ki je v padanju premagal Alissona. To je bil gol za veliko zmago Napolija!