24.11.2019, ob 13:30 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 400 | Sodnik: Dejan Balažič
Tabor Sežana 1:1 Mura
0 : 1 54' Luka Šušnjara
Predrag Sikimić (11m) 68' 1 : 1
Rezultati 18. kroga

V Sežani se je opekla tudi Mura

Uredništvo 24. november 2019 1 Komentiraj
Luka Šušnjara je v Sežani dosegel svoj peti zadetek v prvenstvu in tako izenačil svoj dosežek iz sezone 2018/19. (foto: pigac.si)
Sežana se je v letošnji sezoni na svojem igrišču že večkrat izkazala za trdovratnega gostitelje, to pa je na svoji koži spoznala tudi Mura, ki se je morala zadovoljiti le s točko.
Mura je domačem igrišču po številu doseženih točk enakovredna Mariboru, Olimpiji in Aluminiju (vsi štirje so doma osvojili točno 20 točk – op.a), šepa pa na gostovanjih, saj je na devetih gostujočih tekmah v sezoni slavila vsega dvakrat, danes pa je vpisala že šesti remi. Sežana se je na svojem igrišču že večkrat izkazala za neugodnega nasprotnika, danes pa je to na svoji koži spoznala tudi zasedba Anteja Šimundže, ki je tako po remiju za vodilno Olimpijo zaostala za sedem točk.

V prvem delu je v gostujočih vrstah prvi zapretil Amedej Maroša, v domačih pa je v 32. minuti malce resneje zapretil Rodrigue Bongongui. Najbolj napeto je bilo  dve minuti kasneje, ko je Matic Maruško kot zadnji branilec Mure podrl prav Bongonguija, a prejel le rumeni karton, v 35. minuti pa je sledila še velika priložnost Maroše, ki je z desne strani za las zgrešil cilj.

V deveti minuti nadaljevanja je Mura povedla, in sicer po akciji, v kateri je Luka Šušnjara najprej na desni strani ukradel žogo Antoniu Azinoviću ter nato z zelo težkega položaja premagal domačega vratarja Ariana Renerja. Sežana je izenačila trinajst minut kasneje, ko je Klemen Pucko v kazenskem prostoru nespametno zrušil Bongonguija, z bele točke pa je bil natančen Predrag Sikimić, ki se je tako z 12. golom na drugem mestu lestvice strelcev slovenskega prvenstva izenačil z Dariom Vizingerjem iz Celja.

V predzadnjem jesenskem krogu bo Sežana znova igrala doma, in sicer proti Aluminiju, Muro pa v Celju čaka drugo zaporedno gostovanje.