13.12.2018, ob 2:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: David Šmajc
Mura 0:1 Celje
0 : 1 75' Mitja Lotrič
Rezultati 18. kroga

Sin Mure sodil Muri

Uredništvo 2. december 2018 1 Komentiraj
Mura je po veliki točki v Stožicah hitro doživela bolečo streznitev. V Fazaneriji je ostala praznih rok proti Celju, za nameček pa ji je sodil igralec, ki je nogometno shodil prav pri Muri.
Mura je po dobri tekmi in dobrem rezultatu proti Olimpiji popustila. V 18. krogu je v Fazaneriji gostovalo Celje. V prvem polčasu smo videli dokaj zadržano predstavo obeh ekip. Gostje iz Celja so si priigrali priložnost preko Daria Vizingerja (slednji je v peti minuti dosegel gol iz prepovedanega položaja), a je celjski nogometaš zgrešil gol. Z rumenim kartonom v prvem polčasu je prvi del sezone in morda celo epizodo v Celju zakljućil Rudi Pižeg Vancaš, ki v naslednjem krogu ne bo imel pravice nastopa.

V drugem polčasu kakšnega silnega napredka v smislu kakovosti srečanja ni bilo. Za Muro so se po uri igre začele velike težave, kajti drugi rumeni karton je prejel Žiga Kous in posledično moral z igrišča. Kazen je sledila dobrih deset minut pozneje. Mitja Lotrič, ki je Prekmurec, je z lepim strelom poskrbel za edini gol na tekmi in pomembno zmago Celja. Deset minut pred koncem tekme bi Požeg Vancaš lahko povišal vodstvo, znašel se je pred Obradovićem, ki je dobro posredoval. Na drugi strani pa v 81. minuti priložnost tudi za domače, Klemen Šturm lepe situacije ni izkoristil, tako da je Mura tekmo izgubila.