11.4.2019, ob 18:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 3.500 | Sodnik: Damir Skomina
Mura 0:0 Olimpija
Rezultati 26. kroga

Remi Olimpije, Maribor že na +12!

Uredništvo 11. april 2019 9 Komentiraj
Četrtkov derbi kroga med Muro in Olimpijo ni dal zmagovalca, kar je zgolj še dodatna voda na mlin Mariboru, ki ima pred zadnjimi desetimi tekmami že dvanajst točk prednosti na vrhu lestvice.

Četrtkov derbi šestindvajsetega kroga je na tribune Fazanerije navkljub slabemu vremenu privabil več kot 3.000 gledalcev, ki so tribune murskosoboškega stadiona napolnili v upanju, da bo Mura pred svojimi navijači uspela odvzeti še skalp ljubljanski Olimpiji, ki je na prvem obračunu v prvi polovici sezone slavila z 2:0. Trener gostov Robert Pevnik je nekoliko premešal enajsterico in sicer sta od začetka prvič začela zimska novinca Endri Cekici in Mirza Mujčić.

V prvem polčasu je bila boljša Mura, ki je prvič nevarno zapretila v 12. minuti preko Matica Maruška, v nadaljevanju polčasa pa sta bila nevarna še Luka Šušnjara in Nik Lorbek. Olimpija se je po slabem uvodu počasi pričela prebujati, prvo priložnost pa je zapravil Rok Kidrič, ki je z glavo meril mimo vrat.

V drugem delu je dež še dodatno poslabšal igralne razmere, po dolgem obdobju nezanimive igre med obema kazenskima prostoroma pa je sledila najlepša priložnost na tekmi in sicer je v 75. minuti Žan Karničnik po močnem strelu zadel prečko vrat Nejca Vidmarja. Le nekaj trenutkov kasneje so gostitelji po padcu Klemena Šturma v kazenskem prostoru zahtevali enajstmetrovko, a je sodniška piščalka ostala nema. Tudi Olimpija je imela priložnost za zmago, a je bil na pravem mestu domači vratar Matko Obradović, ki je strel Gorana Brkića izbil v kot.

Olimpija je po drugem zaporednem remiju zaostanek za Mariborom povečala na velikanskih dvanajst točk, zato lahko deset krogov pred koncem sezone z veliko gotovostjo že napovemo, da je boj za naslov državnega prvaka bolj ali manj odločen. Remi v Murski Soboti bo imel po zaenkrat še neuradnih informacijah usodne posledice za trenerja Roberta Pevnika, čigar trenerski stolček se je močno zatresel že po remiju v Stožicah proti Rudarju.