2.3.2019, ob 17:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 3.782 | Sodnik: Matej Jug
Mura 0:0 Domžale
Rezultati 21. kroga

Polna Fazanerija videla malo nogometa

Uredništvo 2. marec 2019 2 Komentiraj
V Fazaneriji je bila danes odigrana prva tekma pod reflektorji, skoraj 4.000 gledalcev pa je na igrišču videlo jalovo tekmo, na kateri je bilo malo omembe vredne akcije in nič zadetkov.

V Murski Soboti ob začetku drugega dela jeseni vlada prava nogometna vročica, ki je najlažje izmerljiva z obiskom na stadionih, saj si je prvi tekmi Mure skupaj ogledalo kar reci in piši 14 tisoč gledalcev. Gostitelji so tokrat na tribune Fazanerije privabili skoraj štiri tisoč gledalcev, ki so bili priče zgodovinski tekmi, saj je Mura prvič srečanje odigrala pod pozimi postavljenimi reflektorji.

Prvi medsebojni obračun v Fazaneriji je postregel z izjemno zmago Mure, ki je slavila kar 5:1, danes pa so gledalci videli neprimerno manj zanimivo tekmo, saj sta se oba tekmeca ob redkih priložnostih razšla brez zadetkov.

V prvem polčasu velja omeniti dva poskusa Luke Šušnjare, ki nista bila kaj dosti blizu uspehu, skromne pa so bile tudi Domžale, pri katerih velja omeniti le nenatančna strela Shamarja Nicholsona in Adama Gnezde Čerina. Domžale so se osredotočile na obrambno igro, brez Senijada Ibričića pa je domžalski napad ni premogel pravih idej.

V drugem polčasu, ki ni bil prav nič boljši kot prvi, je imela edino omembe vredno priložnost Mure in sicer je v 62. minuti Nino Kouter lepo prodrl v kazenski prostor, nato pa slabo meril in priložnost je splavala po vodi.

Mura bo v 22. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Velenju, Domžale pa bodo gostile Aluminij.