21.11.2020, ob 17:15 | Štadion: Fazanerija | Sodnik: Matej Jug
0 : 1 45' Andrés Vombergar
Rezultati 12. kroga

Olimpija že dolgo ni bila tako nevarna, zavzela je Fazanerijo

Uredništvo 21. november 2020 2 Komentiraj
Olimpija je v Murski Soboti odigrala eno boljših tekem to sezono, ustvarila precej nevarnih situacij, tri točke pa osvojila po zaslugi zadetka Andresa Vombergarja. Prekmurci so igrali precej zadržano.
Kar obe okrepitvi, ki sta pogodbi podpisali v minulih dneh, sta začeli za Olimpijo danes v Murski Soboti. Goran Milović in Zoran Kvesić sta se dobro obnesla, prav tako Olimpija, ki je od začetka tekme narekovala ritem igre. Vrstile so se priložnosti pred golom Mure. Eno najlepših je imel Djordje Ivanović v 19. minuti, ko je malce z leve strani streljal z levico, vendar naravnost v Obradovića. Vratar Mure je bil v 34. minuti spet ogrožen, poizkušala sta Vombergar in Kvesić. Zdelo se je, da bo Muri uspelo zdržati pod pritiskom gostov, vendar so gostje zadel. Pravzaprav so "po šolsko" na levi strani izigrali domačo obrambo, v pozicijo za strel pripeljali Andresa Vombergarja, ki je iz neposredne bližine zadel za 1:0.

Drugi polčas se je začel malce bolj umirjeno. Olimpija je sicer spet iskala pobudo, vendar je naletela na bolj čvrsto Muro, ki izigravanja zadnje linije ni več dovoljevala. Vseeno je Vombergar v eni od situacij prišel pred Obradovića, a so se domači v zadnji sekundi izvlekli. Tudi na drugi strani nekaj poizkusov, še najbližja je bila prečka, ki pa je bila v resnici izjemno visoka žoga, ki je skorajda navpično padla na okvir ljubljanskega gola. Prekmurci danes niso bili nevarni, Olimpija pa je v drugem polčasu zadržala rezultatsko prednost iz prvega dela igre ter vknjižila pomembne tri točke. Tudi status trenerja Dina Skenderja, ki je bil še ne dolgo nazaj pod velikim vprašajem, se je zdaj malce stabiliziral.