SLO | SRB
10.3.2022, ob 17:30 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.500 | Sodnik: David Šmajc
26. krog - vsi rezultati

Nov spodrsljaj v borbi za naslov: Olimpija znova ni uspela izkoristiti kiksa Maribora

Uredništvo 10. marec 2022 6 Komentiraj
Luka Bobičanec je danes ob veliki zmagi Mure prispeval gol in asistenco. (foto: pigac.si)
Ljubljančani niso izkoristili kiksa Maribora, sta pa Mura in Olimpija danes prikazali sijajno nogometno predstavo. Pospremili smo kar pet zadetkov.
Mura je danes gostila Olimpijo, pospremili smo morda celo tekmo sezone v Prvi ligi Telemach. Domača zasedba se je veselila zgodnjega vodstva, že v 8. minuti srečanja je po lepi akciji za 1:0 zadel Mirlind Daku, asistenco pa je na svoj račun vpisal danes precej razigrani Luka Bobičanec. Toda Ljubljančani so odgovorili zelo kmalu.

V 10. minuti je namreč glavni sodnik današnjega srečanja, David Šmajc, dosodil enajstmetrovko v korist Olimpije, uspešno pa jo je realiziral bosanski krilni nogometaš Dario Kvesić in poskrbel za izenačenje.

Niti pol ure še ni minilo v prvem polčasu, ko smo pospremili že tretji zadetek na tekmi. V 25. minuti je Muro v novo vodstvo popeljal 24-letni napadalec Nardin Mulahusejnović

Olimpija pa je na drugi strani zopet hitro odgovorila z izenačenjem na 2:2. Tekla je 38. minuta, zadetka za gostujočo ekipo se je veselil 28-letni beograjski branilec Đorđe Crnomarković.

Takoj po začetku drugega polčasa je sledil šok za goste, Mura je že v prvi minuti nadaljevanja povedla s 3:2. Lepo akcijo je z lepim strelom zaključil Luka Bobičanec.

Olimpija je sicer pritiskala in iskala izenačenje, ob tem so si Ljubljančani pripravili tudi kar nekaj obetavnih situacij, toda aktualni slovenski prvaki so bili vselej zbrani v obrambi. Hkrati so si Prekmurci tudi sami pripravili nekaj zrelih priložnosti. Skupno gledano smo danes pospremili odlično nogometno partijo.

Mura je z današnjo zmago skočila na četrto mesto na prvenstveni lestvici, Olimpija pa ostaja na tretjem in ima zdaj pred aktualnimi prvaki 5 točk prednosti. Ljubljančani so tako zapravili lepo priložnost, da bi se približali Mariboru - Štajerci so namreč danes le remizirali proti Aluminiju.

11.3.2022, 07:14
Tokrat je bila Olimpija Veliko Boljša!Žal veljajo goli,te je dala Mura več...
1
1
Strossmeier
11.3.2022, 10:47 (popravljeno 11.3.2022, 10:49)
Se strinjam. Veliko boljsa je bila Olimpija, vednar stejejo le goli. Sicer pa bi rad spomnil na besede predsednika olimpije, g. Adama D. ko je prevzel klub. Dejal je, da v prvem letu, ko se ekipa sele sestavlja, realno ne pricakuje takojsnje osvojitve prvenstva in da je imperativ Olimpije predvsem igranje v Evropi. Dejstvo je, da vse kaze na to, da se mostvo res sele dobro sestavlja in uigrava in da je napredek ze dobro viden. Bistvo je torej, da ekipa igra dobro in cedalje bolje, goli in vse, kar se pride s tem, pa se pridejo na vrsto. Opazno je tudi, da je novi lastnik zastavil program dolgorocneje, kar je zelo dobro za klub. Rezultati ne pridejo cez noc in tisti, ki to pricakujejo, naj potem raje zacno navijati za, recimo, Maribor, kjer so pomembnejsi kratkorocni cilji in bolestna, skoraj ze patoloska ambicija za osvojitev "kante" za vsako ceno in kjer ni pomembno, kaj se bo zgodilo v jeseni, ko vseh izposojenih igralcev, ki so nosilci njihove zdajsnje igre, ne bo vec na voljo in bo, zal, Liga prvakov samo se ena polomija z izpadom v prvem kolu. "Brzina ni zdrava", je rekel polz, ko se je s krtine zvrnil... In, Kami, cestitam ze vnaprej za osvojitev naslova...
1
2
ges
11.3.2022, 16:29
Ja lahko je bila Olimpija boljša ob takem pristranskem sojenju. Slo ligo spremljam že od njenih začetkov in tako slabega in pristranskega sojenja že dolgo nisem videl. Murašem je piskal vsako malenkost, medtem ko je Olimpiji dopuščal zelo grobo igro, kar se je potem seveda zelo poznalo v sami igri, ker si Muraši dobesedno niso smeli privoščiti niti dotika igralcev Olimpije, brez da bi sodnik že piskal prekršek. Ob grobih prekrških Olimpije pa je le zamahnil z roko, naj se igra nadaljuje. Kar se kriterija za 11m tiče, če jo je dosodil Olimpiji za tisti prekršek, potem je bil prekršek na Mulahusejnovičem še 3x hujši in ni piskal 11m. Še en lep primer ko Matko od odzadaj grobo podere Balažica za kar smo vsi pričakovali rumeni karton Matkoju, a pokaže ga Balažicu??? In pa ko je eden izmed Olimpijinih igralcev kar tako po košarkaško odbil žogo navzdol z roko, pa je sodnik le zamahnil z roko??? Pa še in še bi lahko našteval... Žalostno kako tako pristransko sojenje uničuje tekme.
0
2
Mourinho
11.3.2022, 20:14
- Odgovor na komentar osebe ges Poglej komentar
Pomiri se fant, če "res" spremljaš ligo že toliko časa, ne bi pisal neumnosti! Koliko so sodniki favorizirali Olimpijo v vsej zgodovini, že zaradi denarja in glavnega mesta, s pomočjo strica iz ozadja (SCT), bi lahko napisali knjigo. Da sumljivih "kraj" igralcev niti ne naštevam ...
2
0

10

Sky trdi: Bayern kvari posel Chelseaju, po Maneju lovi še eno zvezdo

alex
5.7.2022, 17:59
Kak njec,sej se dela sm počasi.Sm pa vesel da se dela po Hagovih notah.Malacia je tudi uradno pršu,Eriksen pa je na zdravniškem.Če do konca drugega tedna pripeljejo še dve okrepitve bo to kr všečno.

4

URADNO: Celjski projekt je iz rok izpustil talentiranega Begića, ki se je presenetljivo odločil za - tretjo italijansko ligo!?

zadane
5.7.2022, 17:06
meni se zdi kar talentiran igralec. in super poteza je 3. liga v Italiji. sej pa je še mlad, rabi predvsem minutažo.sigurno jo bo dobil prej kot v močnejši ligi. kvaliteta bo pa na ravni slovenske 1.lige, s tem da ga bodo boljši klubi prej opazili.

1

Christophe Galtier je že na predstavitvi povedal, kaj v Parizu čaka Neymarja

Baksuz
5.7.2022, 15:34
z NICEJEM je osvojil peto mesto ali z NICO ?????

Naši mladi igralci so vajeni, da igrajo v ekipah, ki dominirajo. A pomembno je, da dobijo tudi drugačno izkušnjo. To je tudi priložnost za slovenske klube, tudi za največje, denimo Olimpijo ali Maribor. Imamo veliko perspektivnih igralcev. Slovenski nogomet lahko z njimi precej pridobi. ...več
Mihael Mikić, trener Dinama
Vesel sem, da bom prvič delal kot glavni trener in to v Olimpiji. Hvala za zaupanje, prispeval bom svojo strast in predanost, ki ju to delo zasluži in skušal izboljšati vse skupaj. Osredotočil se bom le na nogomet, na svoje delo in rezultate. ...več