SLO | SRB
24.7.2022, ob 20:15 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 1.800 | Sodnik: Matej Jug
2. krog - vsi rezultati

Nora tekma preobratov v Murski Soboti! Muri je pripadla neverjetna tekma z razigranimi Domžalami

Uredništvo 24. julij 2022 0 Komentiraj
Fazanerija je nocoj postregla z nogometno poslastico, ki je dolgo "skrivala" svoj zaključek. Vodila je Mura, pa so vodile Domžale, naposled pa je slavila - Mura!
Vmesna postaja za Muro, med dvema evropskima tekmama, je bila domača prvenstvena preizkušnja z Domžalami. Na Fazaneriji je hitro prišlo do zadetka, že v 17. minuti je domača ekipa povedla, po podaji Luke Bobičanca je zadel vse bolj opazni Mirlind Daku! Samo nekaj minut pozneje se je strela prečka Domžal, ko je sprožil Maruško. V 24. minuti so Domžale izenačile, zadel je Janez Pišek. Domači vratar Matko Obradović nocoj ni bil razpoložen. V 27. minuti si je privoščil novo napako, Mark Strajnar pa je to kaznoval in zadel za vodstvo Domžal.

Mura je imela možnost za izenačenje v 31. minuti, toda Luka Bobičanec ni uspel realizirati enajstmetrovke. V nadaljevanju se je spet stresel okvir gostujočega gola, a sledila je nova kazen za Prekmurce. Za 3:1 je v 37. minuti zadel Jakupović.

Hitro so imeli v drugem polčasu gostje priložnost za povišanje vodstva. V nadaljevanju je Mura stisnila in dosegla gol priključka - strelec je bil Daku. Mura je imela na voljo še drugo enajstmetrovko danes. Pišek je moral z igrišča, tokrat pa je Bobičanec svoje delo zanesljivo opravil.

Mura je do konca srečanja lovila gol, ki bi pomenil zmago. Dosegla ga je malce pred koncem. Nikola Petković je bil junak prekmurske zasedbe, ki je tako osvojila tri točke!