18.10.2020, ob 19:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 300 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 18. oktober 2020 0 Komentiraj
Mura je po odličnem začetku nove sezone doživela drugi zaporedni poraz. Razlika med prvim in devetim na lestvici znaša vsega pet točk!
Zadnja tekma sedmega kroga državnega prvenstva je poskrbela za presenečenje, saj je predzadnje uvrščeni Aluminij v gosteh premagal vodilno Muro. Mura je s tem doživela drugi zaporedni poraz, po končanem sedem krogu pa je pogled na lestvico nadvse zanimiv, saj prvega in devetega loči vsega pet točk razlike.

V 21. minuti se je prva priložnost za domačo ekipo ponudila preko Kaija Cipota, ki je slabo streljal s petih metrov. Pet minut kasneje je po roki Hrvata Lovrića v kazenskem prostoru Damir Skomina dosodil najstrožjo kazen, z bele točke pa je bil natančen Lucas Mario Horvat. Le nekaj minut kasneje je Mura izenačila, ko je po lepi podaji Žige Kousa v polno meril Kevin Žižek. V prvem polčasu to še bilo vse, saj je dve minuti pred koncem prvega dela padel še en gol, pod katerega se je podpisal krilni igralec Aluminija Tilen Pečnik.

Mura je bila najbližje izenačenju v 73. minuti, ko je na golovi črti Alen Krajnc preprečil gol Amadeju Maroši, do izteka tekme pa so gostje mirno zadržali prednosti in se veselili lepe in nenadejane zmage.