9.12.2018, ob 13:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.100 | Sodnik: Alen Borošak
Mura 0:0 Triglav
Rezultati 19. kroga

Mura nima recepta za Triglav

Uredništvo 9. december 2018 0 Komentiraj
Mura tudi na tretji medsebojni tekmi v letošnji sezoni ni uspela premagati kranjskega Triglava, ki bo po osvojeni točki v Fazaneriji zimski premor preživel na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Zadnja tekma v tem letu je na tribune murskosoboške Fazanerije privabila dobrih dva tisoč gledalcev, ki nad videnim nikakor niso mogli biti navdušeni. Mura že tretjič v letošnji sezoni ni uspela premagati kranjskega Triglava, kar pomeni, da bo zimski premor preživela na šestem mestu prvenstvene lestvice oziroma izven mest, ki vodijo v evropske pokale.

Mura je imela v prvem polčasu prvo večjo priložnost v 13. minuti, ko je z glavo za malo zgrešil Luka Šušnjara, Triglav pa je svojo doćakal v 37. minuti, ko je z glavo zapretil še David Tijanić, a je njegov strel vratar Mure Matko Obradović uspel odbiti.

V četrti minuti nadaljevanja je pesti Jalna Arka ogrel junak srečanja v Stožicah Tomi Horvat, nato pa je sledilo zelo pusto obdobje igre, ki se je končalo šele v zadnjih izdihljajih tekme. Tedaj je nogometaš Triglava Tilen Mlakar s posredovanjem preprečil zadetek domačemu rezervistu Amadeju Maroši, nekaj trenutkov kasneje pa je z ugodnega položaja meril še prvi strelec Mura Rok Sirk, a je bil njegov strel z glavo preveč medel.