Konferenčna liga

Mura ne bo ponovila lanske sezone v Evropi: Tudi Prekmurcem je nocoj zmanjkalo športne sreče

Uredništvo 28. julij 2022 4 Komentiraj
Tudi Muri je nocoj zmanjkalo nekaj športne sreče na evropskem prizorišču. (foto: pigac.si)
Muraši so bili danes boljši tekmec, tudi ob igralcu manj v polju, na koncu pa je tudi njim, podobno kot prej Olimpiiji, pri enajstmetrovkah zmanjkalo nekaj športne sreče za napredovanje v naslednji krog.
-    Kvalifikacije za uvrstitev v UEFA konferenčno ligo, 2. krog:

Povratna tekma

MURA 0:0 ST. PATRICK'S

Stadion: Fazanerija, Murska Sobota. Sodnik: Urs Schnyder, (Švica)
Naprej St. Patrick's z 1:1 (po enajstmetrovkah 6:5).

MURA: Obradović, Pučko, Morris, Cipot, Beganović, Lorbek, Bobičanec, Shabanhaxhaj, Petković, Kous, Daku. Trener: Damir Čontala.

ST. PATRICK'S: Anang, Cotter, Grivosti, Redmond, Breslin, O'Reilly, Brockbank, Lennon, Forrester, Doyle, King. Trener: Tim Clancy

Mura je v Murski Soboti nocoj gostila St. Patrick’s, po prvem srečanju na Irskem je bil skupni rezultat 1:1. Prekmurci so bili sicer konkretnejši, toda mreži obeh vratarjev sta po rednem delu mirovali. Po starih pravilih bi po 90-ih minutah napredovala zasedba iz Slovenije, nocoj pa smo torej pospremili dva podaljška po 15 minut. V prvem je bila Mura boljša, toda rezultat je kljub temu ostal nespremenjen.

Tudi v nadaljevanju je Mura prikazala boljšo predstavo od nasprotnika iz Irske. Ob tem ne gre prezreti dejstva, da je slovenski predstavnik od 71. minute igral z igralcem manj, izključen je bil izkušeni Matic Maruško. V zadnjih minutah je trener Damir Čontala že računal na enajstmetrovke in s tem namenom na zelenico poslal napadalca Josipa Majiića, iz igre pa povlekel branilca Klemna Pucka

Rezultat se ni spremenil, pospremili smo enajstmetrovke na Fazanariji. Pri slovenski zasedbi sta bila z bele pike neuspešna Majić in Klepač, toda tudi gostje so zapravili dve enajstmetrovki v prvi seriji. Eno od teh je zelo lepo branil vratar Matko Obradović in poskrbel, da je Mura še naprej ostala v igri. V drugi seriji je bil žal neuspešen 19-letni Tio Cipot, ki je meril visoko preko vrat.

Slovenski predstavniki so danes prikazali odlične predstave v evropskih tekmovanjih, na koncu pa je vsem trem zmanjkalo nekaj športne sreče.