22.9.2019, ob 18:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 2.800 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Mura 1:0 Celje
Amadej Maroša (11m) 86' 1 : 0
Rezultati 10. kroga

Mura na obračunu dveh tigrov premagala Celje

Uredništvo 22. september 2019 2 Komentiraj
Mura je po zmagi proti Celju začasno skočila na drugo mesto. (foto: pigac.si)
Mura je prekinila dolgo serijo Celjanov in premagala tekmeca, ki je tako kot Prekmurci v dosedanjem poteku sezone kazal odlično formo. Srečanje je prelomila enajstmetrovka.
V Murski Soboti sta poti prekrižali ekipi, ki sta v dosedanjem poteku sezone igrali dober nogomet in posledično zasedali tudi visoki mesti na prvenstveni lestvici. Obračun med Muro in Celjem si je ogledalo skoraj tri tisoč gledalcev, ki so tribune Fazanerije lahko zapustili dobre volje, saj je Mura s poznim zadetkom Amadeja Maroše slavila z 1:0 in se začasno zavihtela na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Mura je bila v prvem polčasu bolj konkretna, čeprav so bolje začeli Celjani, ki so prvič zapretili v osmi minuti preko Hrvata Ivana Božića. Mura je tri minute pred koncem prvega polčasa preko Luke Bobičanca zadela vratnico, v sodnikovem dodatku pa je nevarno meril še Tomi Horvat.

V 57. minuti bi Celjani po nespretnosti domačega vratarja Matka Obradovića lahko reagirali bolje, šest minut kasneje pa je z roba kazenskega prostora meril Luka Šušnjara, a njegov strel Matjažu Rozmanu ni nakopal večjega dela. Mura je imela v nadaljevanju dve priložnosti preko Fejsala Mulića in Bobičanca, v 78. minuti pa je atraktivno s škarjicami poizkusil prvi celjski strelec Dario Vizinger, a je Obradović njegov strel ubranil.

V naslednji nevarnejši akciji je sodnik zaradi prekrška Jureta Travnerja nad Bobičancem pokazal na belo točko, s katere je natančno meril Amadej Maroša in Muri priigral pomembno zmago.