25.5.2019, ob 17:55 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 4.300 | Sodnik: Rade Obrenović
Mura 1:1 Celje
0 : 1 3' Luka Kerin
Amadej Maroša 51' 1 : 1
Rezultati 36. kroga

Mura je postavila piko na odlični sezoni

Uredništvo 25. maj 2019 5 Komentiraj
Mura se je po sedmih letih uvrstila v Evropo. (foto: SPS)
Mura je pred več kot 4.000 gledalci zdržala pritisk in se navkljub hitremu zadetku Celjanov na koncu uspela uvrstiti v kvalifikacije za uvrstitev v ligo Europa. Domači junak je bil Amadej Maroša.

Daleč najpomembnejša tekma zadnjega kroga državnega prvenstva se je odvila v murskosoboški Fazaneriji, kjer je neposredni obračun za uvrstitev v Evropo na tribune privabil več kot 4.000 gledalcev. Ti so dolgo trepetali, na koncu pa vendarle proslavili uspeh domačih nogometašev, ki so se že v prvi sezoni po opevanem povratku v slovensko elito izborili uvrstitev v evropske pokale. Mura se tako po sedmih letih vrača v Evropo, četrto mesto pa je bila pika na i odlični sezoni, v kateri je Mura nedvomno močno poživila predvidljiv slovenski prvoligaški prostor.

Gostje iz Celja, ki so za četrto mesto potrebovali zmago, si boljšega začetka ne bi mogli zamisliti. Že v tretji minuti je Jure Travner prodrl po levi strani in lepo našel Luko Kerina, ki je zadel in Celjane popeljal v vodstvo. Dve minuti kasneje je imel Kerin, nekoč celo up mladinske ekipe milanskega Interja, novo priložnost, a mu je v ključnem trenutku spodrsnilo, tako da ni prišel do strela. Celjani so še naprej pretili in pošteno grozili gostiteljem, čeprav so tudi najpomembnejšo tekmo sezone odigral brez svojega najboljšega igralca Rudija Požega Vancaša. Lepi priložnosti sta zapravila Dario Vizinger in Amadej Maroša, Mura pa je bila najbližje uspehu v zadnji minuti prvega dela, ko je Nino Kouter zadel vratnico.

Po polčasu je Ante Šimundža opravil dve menjavi in vse karte stavil v napad. Kljub temu je prva priložnost znova pripadla gostom in sicer je z leve strani čez gol meril otrok Mure Mitja Lotrič. V 51. minuti si je Fazanerija lahko oddahnila. Na sredini igrišča je preigraval Matic Maruško in podal Maroši, ta pa je z 18 metrov z močnim strelom premagal Matjaža Rozmana in dosegel zlata vreden gol. V 65. minuti je veliko priložnost za vodstvo zapravil Luka Šušnjara, v zadnjih minutah pa so domači nogometaši zdržali pritisk Celjanov in se dokopali do tako želenega remija.