SLO | SRB | ENG
7.12.2023, ob 15:00 | Štadion: Mestni stadion Fazanerija | Gledalcev: 550 | Sodnik: Božo Kondić
Mura 3:1 Rogaška
0 : 1 8' Nejc Gradišar
Dardan Shabanhaxhaj 15' 1 : 1
Nikola Jovičević 54' 2 : 1
Amadej Maroša 80' 3 : 1
18. krog - vsi rezultati

Mura je na krilih Shabanhaxhaja prekinila niz brez zmage, Rogaška pa drvi nazaj proti drugoligaški konkurenci

Uredništvo 7. december 2023 0 Komentiraj
Mura je prekinila serijo treh tekem brez zmage. (foto: pigac.si)
Rogaška je še naprej glavni kandidat za izpad iz slovenske Prve lige, Mura je na Fazaneriji slavila brez večjih težav.

V prvem polčasu obračuna v Murski soboti so gledalci pospremili dva zadetka in izključitev. Nejc Gradišar je v 7. minuti zadel za vodstvo gostujoče ekipe, mladi napadalec je zadel z glavo po kotu – 1:0. Hitro se je v igro vrnila Mura, ki je v 15. minuti izenačila po zelo kakovostni akciji. Mladi Jovičević je podal pred vrata, tam pa se je dobro znašel Dardan Shabanhaxhaj in premagala vratarja Roka Vodiška za1:1.

Tik pred odhodom na odmor pa so si gostje precej utežili delo. Izključen je bil Emanuel Mihalić, ki si je v prvem polčasu prislužil dva rumena kartona in posledično še rdečega. V nadaljevanju smo potem videli prevlado Mure, ki se je že v 54. minuti veselila prednosti. Šlo je za nov gol z glavo, tokrat je bil podajalec Shabanhaxhaj, med strelce pa se je za vodstvo z 2:1 vpisal 20-letni Nikola Jovićević.

Tekma je bila odločena deset minut pred iztekom devetdesete, ko je padel zadnji gol na tekmi. Odlično se je v kazenskem prostoru znašel izkušeni Amadej Maroša, ki je lepo sprejel žogo, preigral branilca Rogaške in spretno premagal Vodiška za končnih 3:1. Mura je prekinila serijo tekem brez zmage, Rogaška pa torej ostaja prikovana na dno lestvice Prve lige in potrjuje status kandidata za izpad v 2. ligo.