SLO | SRB
13.11.2022, ob 17:30 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 1.500 | Sodnik: Božo Kondič

Luka Bobičanec (foto: pigac.si)
Mura je na zadnji tekmi kroga upravičila vlogo favorita in doma rutinirano premagala Gorico. Črno-beli so tako zasedli tretje mesto in Koprčane pahnili na četrto.
V slovenskem državnem prvenstvu po sedemnajstih krogih vse kaže na naslov Olimpije, ki ima ogromnih trinajst točk prednosti pred zasledovalci, precej bolj napeto pa je tik pod vrhom, kjer naslednje tri ekipe ločita le dve točki razlike, naglo pa se približuje tudi Maribor, ki je prebrodil krizo in se znova aktivno vključuje v bitko za uvrstitev med najboljše štiri.

Mura je na zadnji tekmi kroga pred 1.500 gledalci premagala borko za obstanek Gorico, gostitelji pa so se bremena prvega zadetka otresli že po devetih minutah igre, ko je bil z roba kazenskega prostora natančen Luka Bobičanec.

Le malce zatem je goriški vratar Uroš Likar imel kar nekaj sreče, da je zadržal žogo pred golovo črto po strelu Mihaela Klepača, le nekaj trenutkov zatem pa je po dolgi podaji z leve strani v kazenski prostor žoga prišla do Kaija Cipota, ki jo je spravil v mrežo, a je VAR pokazal prepovedan položaj. Preostanek polčasa je bil precej manj vznemirljiv, saj si nobena ekipa ni več pripravila omembe vredne priložnosti za zadetek.

Gorica je sploh prvič proti vratom Mure merila v 50. minuti po strelu Ahmeda Ankraha, zmagovalec obračuna pa je bil odločen sedem minut kasneje, ko je Tino Agić v kazenskem prostoru za dres vlekel Kaija Cipota in  zakrivil enajstmetrovko. Z bele točke je bil natančen Martin Šroler, ki je imel v nadaljevanju tekme priložnost za še en zadetek, a je vratar Gorice Uroš Likar dobro posredoval po njegovem poskusu z več kot 20 metrov.

Mura bo v naslednjem krogu 30. novembra gostovala v Kopru, Gorica pa bo gostila Tabor.