18.8.2019, ob 18:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: Asmir Sagrković
Mura 2:0 Rudar
Luka Bobičanec 50' 1 : 0
Amadej Maroša 75' 2 : 0
Rezultati 6. kroga

Mura do nove zmage, Bobičanec znova neustavljiv

Uredništvo 18. avgust 2019 0 Komentiraj
Luka Bobičanec je zabil še en izjemen gol. (foto: SPS)
Mura je z novo zmago navdušila lepo popolnjene tribune Fazanerije, vnovič pa je v polnem sijaju zablestel trenutno eden najboljših igralcev slovenskega prvenstva Luka Bobičanec.
Mura je glede na prejšnjo sezono izgubila nekaj pomembnih igralcev kot sta denimo Rok Sirk ali Nik Lorbek, vendar pa vsaj v začetnem delu sezone ne kaže na to, da moč prekmurska moštva pojenja. Ravno nasprotno – Mura je v novo sezono krenila še bolj odločno kot lani, dobro formo pa je potrdila tudi danes, ko je pred kar tri tisoč gledalci premagala še velenjski Rudar.

Prvi polčas ni prinesel veliko vznemirjenja. Gostje so bolj po naključju preko Borne Petrovića zadeli prečko, na domači strani pa sta zapretila Tomi Horvat in Amadej Maroša.

V nadaljevanju je Mura zaigrala bolj odločno in že v prvem napadu pokazala zobe preko svojega najboljšega igralca Luke Bobičanca. Zadetek je padel v peti minuti nadaljevanja, ta pa je bil delo izjemnega Bobičanca, ki se je s 25 metrov meril z desne strani in po perfektni paraboli žogo poslal za hrbet Tomaža Stopajnika. Bobičanec je tako potrdil izjemno formo in trenutno s štirimi zadetki z več igralci vodi na lestvici strelcev državnega prvenstva.

Bobičanec je bil le nekaj minut kasneje blizu novemu lepemu zadetku z razdalje, v 67. minuti pa je blizu drugemu zadetku Maroša, a je zadel zunanji del mreže. Osem minut kasneje je Mura potrdila zasluženo zmago, ko je z leve strani v kazenski prostor podal Luka Šušnjara, na pravem mestu pa se je znašel Maroša in potrdil zmago Mure z 2:0.