4.12.2021, ob 17:00 | Štadion: | Sodnik:
Mura 1:0 Tabor Sežana
Nardin Mulahusejnović 59' 1 : 0
19. krog - vsi rezultati

Mulahusejnović je naposled odigral svojo vlogo, sedmi zaporedni poraz Kosićeve Sežane

Uredništvo 4. december 2021 0 Komentiraj
Nardin Mulahusejnović je dosegel svoj drugi zadetek v sezoni. (foto: pigac.si)
Mura je na zelo enostranski tekmi trudoma prebila obroč okoli vrat Sežane in s šele drugim prvenstvenim zadetkom Nardina Mulahusejnovića prišla do novih treh točk.
Trener Mure Ante Šimundža se drži pravila, da konja, ki zmaguje, ne menjaš, to pa je dokazal tudi s tem, da je že na tretji tekmi zapovrstjo imenoval povsem identično začetno enajsterico. Recept očitno deluje, saj je Mura po Tottenhamu in Mariboru na kolena spravila še Sežano, pot do treh točk pa je bilo ponovno zelo trnova in veliko težja od pričakovanj.

Mura je prevladovala tako rekoč od začetka do konca in zapravila vrsto lepih priložnosti. Klemen Pucko je v 34. minuti zadel vratnico, tik pred koncem prvega polčasa pa je bil zelo blizu tudi reprezentant Žan Karničnik.

V drugem delu se je zgodba nadaljevala, trd oreh pa je naposled strla po slabi ure igre, ko je po podaji Karničnika zadel Nardin Mulahusejnović, ki je tako dosegel svoj šele drugi zadetek v državnem prvenstvu.. Malce pozneje je znova poskusil še Pucko, a je bil spet nenatančen.

Mura je nadaljevala s pritiskom, v 67. minuti je bila v isti akciji dvakrat blizu povišanja vodstva, vendar je prvič Koprivec ustavil "strel" soigralca, v drugo pa so domači zgrešili cilj, tako kot Samsindin Ouro v 83. in Amadej Maroša v 90. minuti.

Sežana, ki je danes izgubila že sedmo tekmo zapovrstjo, je svoj prvi in zadnji strel v okvir vrat Matka Obradovića sprožila šele v 82. minuti tekme.