28.4.2019, ob 16:00 | Štadion: Fazanerija | Sodnik: Matej Jug
Rok Sirk 58' 2 : 2
Rezultati 29. kroga

Dramatično na Fazaneriji, na koncu Maribor odnesel točko

Uredništvo 28. april 2019 10 Komentiraj
Maribor je drugo zaporedno gostovanje v Murski Soboti uspešno preživel. Danes ne brez težav, saj so vijoličasti tekmo končali s kar dvema igralcema manj v polju. Muraši zabili avtogol.

Mariborčani so že v tretji minuti zapretili preko Zahovića, vendar napadalec Maribora ni zadel. Nekaj minut pozneje je streljal še nevarni branilec Ivković, a tudi on neuspešno. Pobuda Maribora je vijoličastim prinesla gol, ki je bil v resnici avtogol, v 20. minuti ga je dosegel Aleksandar Bošković. Nogometaš Mure je posredoval pred Mlakarjem. V 34. minuti so domačini izenačili. Milec je igral z roko, sodnik Jug je dosodil najstrožjo kazen, ki jo je realiziral Rok Sirk.

V drugem polčasu smo videli dinamično predstavo obeh ekip. Maribor je hitro povedel. Tekla je 49. minuta, ko je zadel Blaž Vrhovec, ki je bil osamljen po podaji Milca. Muraši so se prebudil. Postajali so nevarni in v 58. minuti so zadeli. Lorbek je sprva zadel prečko, Milec je žogo neuspešno izbijal, prišla je do Sirka, ki jo je brez težav pospravil v mrežo. Viole so nato dvakrat prekinile tekmo s pirotehniko. Mariborčani so tekmo končali z devetimi igralci. Nedisciplinirana sta bila Aleks Pihler in Dare Vršič. Muraši so na koncu lovili zmago, Pucko je bil nevaren, a se je Pirić rešil in ostalo je pri izidu 2:2.