12.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Old Trafford | Gledalcev: 74.054 | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Manchester United 0:2 Paris SG
0 : 1 53' Presnel Kimpembe
0 : 2 60' Kylian Mbappe
Rezultati Osmine finala

Večplastna katastrofa za United proti PSG

Uredništvo 12. februar 2019 19 Komentiraj
Paris Saint-Germain je tudi brez Neymarja dobil prvo tekmo osmine finala lige prvakov proti Manchester Unitedu na Old Traffordu. Rdeči vragi so nakopičili tudi druge težave pred povratno tekmo.

V taboru Manchester Uniteda so imeli po vseh uspehih pod vodstvom Oleja Gunnarja Solskjaera nocoj velika pričakovanja. Delno tudi zaradi poškodb v vrstah PSG, predvsem Neymarja. Domačini so na začetku sicer skušali pritisniti, a brez pretresov na Old Traffordu, na katerem so se zbrali mnogi legendarni nogometni akterji, tudi Alex Ferguson in David Beckham.

Prvo večjo priložnost na tekmi smo videli v 16. minuti, Pogba je prehitel Kimpembeja, a streljal naravnost v naročje Buffonu. Thomas Tuchel s prikazanim v prvem delu prvega polčasa ni bil zadovoljen. PSG je prišel do večje priložnosti v 29. minuti, Draxler je zaposlil Mbappeja, mladenič pa je streljal mimo gola. Italijanski sodnik Daniele Orsato je imel kar nekaj dela, v dobre pol ure igre je namreč pokazal kar pet rumenih kartonov. V 37. minuti nova priložnost za goste, Di Maria ni najbolje zaključil, zadel je De Geo. Pred polčasom še poškodba v domači ekipi, Lingard je zapustil igrišče, vstopil pa je Sanchez.

Po previdenm prvem polčasu je bil na sporedu drugi, v katerem so gledalci pričakovali več akcije. Tudi dobili so jo. Še prej menjava, Martial se je poškodoval, vstopil je Mata. V 53. minuti je zapretil Mbappe, De Gea pa je rešil svoj gol. Potem pa zadetek! Po podaji iz kota Di Marie je Presnel Kimpembe prišel do neoviranega strela in pospremil žogo v gol! Samo nekaj minut pozneje so Parižani stopili na rob drugega gola. A to je bil le obet, v 60. minuti je PSG vodil z 2:0, Di Maria je bil sam na levi strani, podal je v sredino, kjer je bil Kylian Mbappe in zadel. United je zabredel v velike težave, bil pa je nemočen. PSG je še napadal in De Gea je bil tisti, ki je preprčil katastrofo. Mbappeju je v 63. minuti branil lepo priložnost. United v drugem polčasu sploh ni ogrožal nasprotnega gola. Še dodatno težavo je Angležem predstavljala izključitev Paula Pogbaja, tako da se zdi, da je ta dvoboj skorajda že odločen.