SLO | SRB

Premier League

Triler na Emiratesu: Arsenal in Manchester United sta uprizorila odlično predstavo, točke ostajajo v Londonu!

Uredništvo 22. januar 2023 1 Komentiraj
Zlata vredna zmaga za Arsenal! Gredo Londončani letos do konca? (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
‘Retro’ sezona v Premier League se nadaljuje. Arsenal in Manchester United še naprej presenečata in nocoj so gledalci v Londonu lahko uživali v domači zmagi in predstavi polni lepih zadetkov.
Arsenal je nocoj gostil Manchester United. Ligaški obračun na Emiratesu se je pričel v visokem ritmu, kot je bilo pričakovati od ekip, ki igrata v zelo dobri formi. Skupno gledano so bili v prvem polčasu boljši topničarji, toda povedli so rdeči vragi. Tekla je 17. minuta, ko je Marcus Rashford sprožil z razdalje in zadel v spodnji levi kot.

Asistenco je vpisal Bruno Fernandes, krivec pa je bil Thomas Partey, ki je izgubil žogo na sredini in gostom omogočil hiter napad.

Sedem minut pozneje je sledila zelo lepa ekipna akcija Arsenala, ki jo je z zadetkom z glavo kronal Eddie Nketiah. Asistenco je s predložkom prispeval Granit Xhaka. Tudi po izenačenju je bilo napeto na obeh straneh, pospremili smo zelo gledljiv prvi polčas. Na odmor sta se ekipi odpravili ob poravnanem rezultatu.

V nadaljevanje je United krenil dobro, toda v 53. minuti je povedel Arsenal. Fantastično je po žogi udaril Bukayo Saka in z roba kazenskega prostora zadel za 2:1! Prednost ni trajala dolgo, pet minut kasneje je po kotu zadel Lisandro Martinez. Predložek je poslal Eriksen, vratar Ramsdale je žogo odbil, toda le do svetovnega prvaka.

V 70. minuti je Saka znova zapretil z razdalje in le za las meril mimo leve vratnice vratarja De Gee. V zaključnih desetih minutah je bolj pritiskal Arsenal, debitiral je tudi novi prišlek Leandro Trossard. V zadnji minuti rednega dela so bili domačini nagrajeni. Drugič nocoj je zadel Nketiah in Arsenal popeljal korak bližje k končnemu cilju!