
(foto: Getty Images)
Velika zmaga za Michaela Carricka, ki je svoj 'drugi debi' pri Manchester Untitedu zabeležil ob zmagi na derbiju proti Manchester Cityju.
Sanjska sobota za navijače Manchester Uniteda in za trenerja Michaela Carricka! Rdeči vragi so rivala porazili z 2:0 in prikazali eno svojih najboljših predstav v sezoni. Veliko presenečenje, Manchester City je na derbi na Old Traffordu krenil z drugega mesta na tabeli Premier League, toda tokrat razen visoke posesti žoge ni pokazal prav veliko.
Derbi se je lomil v drugem polčasu. Gostje so bili prvič šokirani v 65. minuti in to v trenutkih, ko se je zdelo, da so imeli vse pod nadzorom.
City je imel prosti strel v ugodnem položaju za podajo pred vrata, toda žogo je izbil Maguire, potem pa sta Bruno Fernandes in Bryan Mbeumo odigrala odličen protinapad, akcijo sta izpeljala v dveh oz. treh potezah in Mbeumo se je znašel pred vrati ter zabil za 1:0!
Nova kazen za nezbranost v vrstah Cityja je sledila v 76. minuti. Daljši napad Uniteda, Cunha je povlekel na krilu in podal pred vrata in Patrick Dorgu je žogo potisnil v mrežo! Blizu so bili trije branilci CItyja, toda Danca niso prav intenzivno pokrili in Pep Guardiola se je lahko prijel za glavo. V dodatku je domača ekipa zabila še enkrat, toda ni obveljalo.
Velika zmaga za Manchester United in za trenerja Carricka, ki je 'drugič debitiral' na klopi rdečih vragov. United je začasno skočil na 4. mesto.
Težave Cityja se nadaljujejo
Pep Guardiola je pospremil že četrto ligaško tekmo zapored brez zmage, po treh remijih je zdaj sledil poraz in to proti mestnemu rivalu. Še nedavno so sinjemodri izgledali kot glavni konkurenti Arsenala za naslov prvaka, toda zdaj so popustili in Londončani bodo lahko pobegnili že na devet točk prednosti, če bodo uspešni proti Nottingham Forestu.
V prihodnjem krogu Premier League bo Manchester City gostil Wolverhampton, Manchester United pa bo obiskal stadion Emirates (Arsenal).