23.10.2018, ob 21:00 | Štadion: Old Trafford | Gledalcev: 73.946 | Sodnik: Milorad Mažić (SRB)
Manchester United 0:1 Juventus
0 : 1 17' Paulo Dybala
Rezultati 3. kroga

Juventus brez težav obvladal bledi United

Uredništvo 23. oktober 2018 14 Komentiraj
Zmaga Juventusa na Old Traffordu je bila sicer minimalna, toda razmerje moči med italijanskim prvakom in Manchester Unitedom je precej drugačno. Angleži so v resnici precej nekonkurenčni.

Gostje iz Torina so na Old Traffordu, kamor se je v goste nocoj vrnil bivši igralec Manchester Uniteda Cristiano Ronaldo, v uvodnih minutah imeli nekaj pobude. Gostitelji so v 16. minuti prišli do strela, Pogba je streljal z glavo, vendar strel ni bil kaj prida nevaren. Je pa zato v naslednji minuti Juventus zadel. Ronaldo je z desne strani podal pred gol, tam je bil Cuadrado, do strela ni prišel, od Smallinga se je žoga odbila, a le do Paula Dybale, ki je zadel za 1:0. Italijani so v naslednjih minutah še bolj pritisnili. V 22. minuti se je tako izkazal De Gea, potem ko je močno s strani sproćil Cancelo. Angleži niso imeli odgovora na pobudo gostov, ki so kljub vodstvu kazali ambicije po še čem. V 38. minuti je bilo znova vroče pred golom Uniteda, De Gea je najprej zaustavil strel Ronalda, nato pa še Matuidija. V 42. minuti je znova poizkusil Dybala, a meril mimo gola. Juventus je bil v prvem delu igre precej bolj nevaren nasprotnik od domačina, ki si ni pripravil praktično nobene prave priložnosti.

V drugem polčasu se je nadaljeval zgodba iz prvega. Ronaldo je v 52. minuti znova sprožil proti golu, meril je mimo oziroma se je žoge dotaknil De Gea. Italijani so brez večjih težav kontrolirali nasprotnika, ki pa se je začel oprebujati in po uri igre začel prihajati pred in v kazenski prostor Juventusa. Domača publika je na trenutke postajala nervozna, kajti zaključnih strelov United nikakor ni uspel spraviti skupaj. V 75. minuti pa vendarle nevarna situacija za Szczesnyja! Paul Pogba je skorajda izkoristil napako v gostujoči obrambi, prišel do strela, a zadel le vratnico. Napadalnih ambicij gostov v drugem polčasu ni bilo čutiti, niti videti. Še več, Italijani so izgubljali kar precej žog, toda United tega nikakor ni znal izkoristiti.