SLO | SRB | ENG

Premier League

Danes prvič od prve minute: Nadarjeni Omari Forson prodira v člansko ekipo Manchester Uniteda

Uredništvo 24. februar 2024 1 Komentiraj
Omari Nathan Forson (foto: Getty Images)
Erik Ten Hag je pri Manchester Unitedu doslej debi v angleški Premier League ponudil petim mladeničem, ki so bili ob 'krstu' mlajši od 20 let.

Manchester United danes na Old Traffordu gosti Fulham, ob polčasu je rezultat 0:0. Trener Erik Ten Hag je kar nekoliko presenetil z izborom začetne enajsterice, saj je že od prve minute priložnost ponudil Omariju Forsonu. Gre za 19-letnega krilnega napadalca, ki je sicer že zbral nekaj minut za člansko ekipo, prvič pa je danes tekmo začel že od prvega sodnikovega žvižga.

V Londonu rojeni mladenič se dobro znajde na obeh krilih, primarno pa operira na desni strani. Nastopi lahko tudi centralno oz. za napadalcem.

Forson je v angleški Premier League že debitiral v začetku meseca, ko je na zelenici preživel štiri minute in se uspel vpisati med asistente ob tesni zmagi v gosteh s 4:3. Od takrat dalje je bil mladenič prav vsakič v kadru in očitno mu Ten Hag vedno bolj zaupa.

Dvakrat je Forson nastopil tudi v angleškem FA pokalu, toda obakrat le kot rezervist ob koncu tekme, zbral je le tri minute igralnega časa.

1
DIDI1
25.2.2024, 09:31
ETH res misli,da je EPL otroški vrtec, zato pa smo kjer smo.Te pionirčke kališ na dobljenih tekmah po 10-15 min. ne pa v prvi od začetka in to na tekmi ,ki jo moraš zmagati....
1
7

9

Težave za Manchester United: Danes igra polfinale, Ten Hag pa praktično nima osrednjih branilcev

Rookie
21.4.2024, 18:08
Stari, kak se ti da preklapljat med toliko profili?

2

Predrag Mijatović ima pred El Clasicom opozorilo za Real: 'Dobro vam gre, toda derbijev ne zmaga vedno najboljši'

ogledalo
21.4.2024, 16:17
Raziskave o nogometnih navijačih so pokazale, da se veliko deviantov, včasih tudi retardiranih degenerikov skuša identificirati z uspešnimi klubi kot je Real Madrid ter izvenserijskimi, a hkrati moralno spornimi igralci kot je Karim Benzema. Očitno rezultati raziskav niso iz trte zviti.

10

Zoran Zeljković po visoki zmagi poudarja: 'Gremo nad Celje, osredotočiti pa se moramo nase, ker imamo tukaj največ težav'

fredperry
21.4.2024, 16:13
Dragonse bi lahko nalomila vsaka navijaška grupa iz druge lige, ko bodo igrali proti Radomljam bi jih lahko kdo presenetil, ziher bodo imeli več transparentov kot bo njih na tekmi :) .

1

Liga Europa je pod streho, zdaj bo senzacionalna Girona naskakovala še uvrstitev v ligo prvakov

Gledalec
21.4.2024, 14:41
A to piše pijani novinar? Vsaj preveri podatke preden jih spustiš na net. Po tvojem pisanju ima Barcelona 2 točki manj od Reala. Atletico definitivno ni 7. ampak je 4.;) Še kaj bi se najdlo...

daj že nekaj mesecev vem, da morda sploh ne bom nikoli več igral. Več kot eno leto nisem igral nogomet. Ne morem povedati veliko, ampak ne morete si predstavljati, kaj preživljam. Skušam okrevati, ampak sem sprejel idejo, da morda ne bom več igral nogometa. ...več
Gerard Deulofeu
V reprezentanci sem zadovoljen, čas bo pa pokazal, kam me bo odneslo. Rad bi delal v klubu. Če bo to na Hrvaškem ali pa v Sloveniji, morda v močnejših ligah, to bomo še videli. Omenili ste Rijeko, Dinamo Hajduk, to so največji klubi na Hrvaškem, biti trener tam je privilegij. V nogometu nikoli ne veš. Moj šef Matjaž Kek je vedno v ožjem izboru, ko ti klubi iščejo trenerja. To si je zaslužil, ker je z Rijeko naredil velik uspeh. ...več
Boštjan Cesar
Zame to ni bila tekma, to je bilo nabijanje žoge. Dobro, da se ni kdo poškodoval. Mislim, da to ni reklama za slovenski nogomet. Kdor je gledal tekmo in se vsaj malce spozna na nogomet, je videl, kako je to izgledalo. Ne moremo govoriti o tekmi, to je bilo 90 nabijanje žoge in reševanje cele žoge. Točko smo osvojili zaradi našega karakterja. To igrišče ni primerno za prvo slovensko ligo. ...več