16.3.2021, ob 21:00 | Štadion: Puskas Arena | Sodnik: Sergey Karasev (RUS)
Osmina finala - vsi rezultati

Za Manchester City se prava liga prvakov začenja šele v četrtfinalu

Uredništvo 16. marec 2021 0 Komentiraj
Manchester City je zanesljivo napredoval proti Monchengladbachu. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Manchester City se je v letošnji sezoni lige prvakov sprehodil do četrtfinala, saj Borussia iz Monchengladbacha v nobenem trenutku ni bila dorasla izvrstni zasedbi Pepa Guardiole.
Najbolj enoznačen par osmine finala lige prvakov je bil v veliki meri odločen že po prvi tekmi, na kateri je City zanesljivo zmagal z 2:0 in potrdil veliko kakovostno razliko, ki vlada med obema ekipama. Na povratni tekmi ni niti zadišalo po presenečenju, saj je City že na začetku nakazal, da ne namerava Nemcem dovoliti niti žarka upanja po senzaciji, že v sedmi minuti pa je bil tako Phil Foden v izjemni priložnosti za prvi zadetek.

Vsi upi gostov so se dokončno sesedli pet minut kasneje, ko je po podaji Riyada Mahreza s fantastičnim strelom s 17 metrov zadel Cityjev virtuoz Kevin de Bruyne. V 18. minuti je City vodil že z 2:0, zadetek pa je po podaji mladega zvezdnika v nastajanju Fodena dosegel zadnje čase najboljši Cityjev strelec Ilkay Gundogan. Po vodstvu z 2:0 se je tudi City malce uspaval, nekoliko bolj ležerna igra pa bi ga skorajda stala prejetega gola, saj je v 41. minuti po podaji Marcusa Thurama Breel Embolo s petih metrov zapravil veliko priložnost za zadetek svoje ekipe.

Manchester City je v drugi polčas krenil s skupnim vodstvom s 4:0, zato je bolj ali manj le toliko, kolikor je bilo potrebno za to, da tekmo mirno pripelje do konca. Vratar Monchengladbacha Yann Sommer se je izkazal z nekaj obrambami, kljub temu pa ni mogel preprečiti že sedmega poraza svoje ekipe na zadnjih osmin tekmah.

Manchester City se je do četrtfinala lige prvakov sprehodil brez težav, saj že v skupinskem delu v Portu, Marseillu in Olympiacosu ni imel tekmeca, ki bi mu bil dorasel. Monchengladbach, ki je v zadnjih tednih v hudi krizi, je bil daleč od senzacije, a zdaj City vstopa v tisto fazo lige prvakov, v kateri se je v preteklem desetletju že velikokrat opekel. Bo letos naposled drugače?