
Bernardo Silva (foto: Getty Images)
Portugalska A Bola poroča, da želi lizbonska Benfica to poletje v svoje vrste pripeljati igralca, ki je zrasel v njenem mladinskem pogonu.
V Manchester Cityju se poleti obeta velik remont, kar pomeni, da bodo moštvo zapustili tudi nekateri igralci, ki so bili v zadnjih letih med zaščitnimi znaki ekipe.
Med takšne sodi tudi Portugalec Bernardo Silva, ki je javno že večkrat izrazil željo po povratku v svoj matični klub Benfico, pri katerem je nogometno zrasel, v članski ekipi pred odhodom v Monaco zbral le nekaj nastopov.
Portugalska A Bola poroča, da ga bo Benfica to poletje skušala vrniti v svoje vrste, pogovori s Silvinimi zastopniki pa naj bi že stekli in bi zato lahko dejali, da je morebiten prestop v fazi 'preverjanja možnosti'.
Silva bi moral v primeru povratka v Benfico pristati na precejšnje znižanje plače, večji problem pa naj bi predstavljala odškodnina, saj ima Silva s Cityjem veljavno pogodbo do leta 2026.
Silva je v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih zbral 41 nastopov, tudi za njim pa je precej skromna sezona, saj je skupno dosegel vsega tri zadetke in prispeval štiri asistence.