7.5.2019, ob 21:00 | Štadion: Anfield | Gledalcev: 53.300 | Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)

(foto: /)
Liverpool je s fantastično predstavo razbil Barcelono z neverjetnih 4:0 in se po bržčas največjem preobratu v zgodovine lige prvakov povsem zasluženo uvrstil v veliki finale!

Ali smo videli največji preobrat v zgodovini lige prvakov? Skoraj ne bi mogli biti bolj prikladno, da ga je zrežiral prav Liverpool, ki je leta 2005 v mitskem finalu proti Milanu pokazal neverjetno odpornost in jo danes reproduciral na navidez še bolj nemogoči misiji – po 0:3 na Nou Campu in brez dveh sijajnih napadalcev Roberta Firmina in Mohameda Salaha. Barcelona na drugi strani … Po drugem zaporednem izpadu po prednosti treh golov s prve tekme bo najbrž Ernesta Valverdeja v prihodnjih dneh pričakalo veliko zelo neprijetnih vprašanj.

Liverpool je srečanje odigral kot v transu, ki je trajal od prvega minute naprej. Angleži so z agresivnostjo uničevali Barcelono, ki je ves čas delovala nemirno in na trenutke celo prestrašeno. Prvi udarec je padel že v sedmi minuti, ko je po napaki Jordija Albe streljal Jordan Henderson, po obrambi Marca-Andreja ter Stegna pa je odbito žogo v gol pospravil Divock Origi. Sedem minut kasneje je sledila prva priložnost Barcelone in prva intervencija nocoj sijajnega Alissona, ki je ubranil strel Lionel Messija. Dve minuti kasneje je imel Argentinec na pladnju izenačenje, a je tik pred strelom izgubil žogo po preigravanju, v 18. minuti pa je sledil še strel Philippeja Coutinha in nova obramba Alissona. V sodnikovem dodatku je imela Barcelona še dve priložnosti, ki jih bo lahko objokovala v naslednjem letu dni. Najprej je Messi z razdalje za las meril mimo vrat, v naslednjem napadu pa je bil po podaji Messija Alba sam pred Alissonom, a je Brazilec znova reagiral brez napak.

Liverpool je ob polčasu ostal še brez odličnega Andyja Robertsona, ki je zaradi poškodbe moral končati tekmo. Reds so znova zaigrali na vse ali nič, takoj pričeli "penetrirati" kazenski prostor Barcelone in priložnosti so sledile ena drugi. Po obrambi ter Stegna po strelu Van Dijka Barcelona ni več zadržala plaza – v 54. minuti je Trent Alexander Arnold z desne zaposlil rezervista Georginia Wijnalduma, ki je zadel za 2:0, dve minuti kasneje pa je Nizozemec po podaji Shaqirija zadel še z glavo in izničil prednost Barcelone z Nou Campa. Barcelona je sile usmerila v napad, a storila bolj malo. Messi je še enkrat več meril le v Alissona, v 79. minuti pa je padel gol, ki bo pekel še bolj kot lanskoletni gol Kostasa Manolasa. Barcelona je ob kotu povsem pozabila na Divocka Origija, ki je povsem sam žogo zabil v mrežo za 4:0, kar težko pa je razumeti, da je v tako pomembnem trenutku in na takšni tekmi Barcelona lahko prejela tako naiven zadetek.

Do izteka srečanja je Liverpool svojo herojsko predstavo odigral do konca,  postavil piko na i fantastični predstavi in se povsem zasluženo uvrstil v veliki finale. Brez kančka dvoma je v finale napredovala boljša ekipa.