9.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Anfield | Gledalcev: 45.000 | Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)
Liverpool 2:0 Porto
Naby Keita 5' 1 : 0
Roberto Firmino 26' 2 : 0
Rezultati Četrt finala

Liverpool v odličnem izhodišču

Uredništvo 9. april 2019 17 Komentiraj
Porto je na Anfieldu dal vse od sebe in nekajkrat ogrozil domače moštvo, kljub temu pa je prevladala kakovostna razlika, ki Liverpool pušča v odličnem položaju za napredovanje v polfinale.

Liverpool je imel po mnenju številnih pri žrebu precej srečno roko, saj se Porto v tej stopnji tekmovanja zdi več kot premagljiv nasprotnik, kljub temu pa so Portugalci pokazali, da so vendarle bogatejši za nekaj izkušenj iz lanskoletnega istega para v osmini finala, ko so vse možnosti za uspeh zapravili že na prvi tekmi, ko so doma izgubili kar z 0:5.

Porto je dobro začel srečanje, a je bila sreča na strani Liverpoola. V peti minuti je s pomočjo sreče Naby Keita meril v blok, žoga pa je tako spremenila smer, da je ukanila tudi vratarja Porta Ikerja Casillasa. Liverpool je po hitrem vodstvu vajeti igre prevzel v svoje roke in drugič nevarno zapretil v 22. minuti, ko se je po veliki napaki Otavia Mohamed Salah sam znašel pred Casillasom, a meril malo mimo leve vratnice. Liverpool je pritisk okronal štiri minute kasneje, ko je po sijajni žogi Jordana Hendersona na desni strani asistiral Trent Alexander-Arnold , njegova ostra žoga pa je našla Roberta Firmina, ki je le podstavil nogo. V prvem polčasu je imel svoje priložnosti tudi Porto, še posebej nevaren pa je bil robustni napadalec Moussa Marega, ki bi v dveh situacijah lahko reagiral bolje.

V drugem polčasu je Liverpool zaigral kot ekipa, ki se zaveda svoje prednosti in kaj ta prednost prinaša. Kmalu po začetku drugega dela igre je Sadio Mane zadel v polno, a je bil zadetek pravilno zaradi zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Porto se je zaprl in čakal na protinapade, še naprej pa je pretil Mane, ki je v 70. minuti skoraj dosegel izjemen zadetek z razdalje. Na drugi strani je bil še naprej najbolj nevaren Marega, ki je nocoj postal tragični junak svojega moštva, saj ni izkoristil nobene od kar treh priložnosti, ki bi njegovi ekipi močno popravile možnosti pred povratno tekmo na Portugalskem. Tik pred koncem tekme si je prvi zvezdnik Liverpoola  Mohamed Salah privoščil grd in nevaren prekršek nad Danilom, a je na veliko srečo ostal nekaznovan.