19.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Anfield | Gledalcev: 52.250 | Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)
Liverpool 0:0 Bayern Munchen
Rezultati Osmine finala

Liverpool ni prodrl, pri Bayernu so lahko zadovoljni

Uredništvo 19. februar 2019 5 Komentiraj
Dvoboj Liverpoola in Bayerna ostaja maksimalno odprt. Anfield je bil priča zanimivi bitki, toda mreži obeh golov se nista zatresli. Gostitelji so bili premalo natančni, gostje pa so lahko zadovoljni.
Dvoboj velikanov na Anfieldu je odprl Liverpool, ki je hitro pritisnil, a brez uspeha. Šele v 12. minuti je zadišalo po prvi priložnosti na tekmi, Henderson je podal v kazenski prostor, Salah pa se ni najbolje znašel. V naslednji minuti priložnost za goste, Gnabry je podal z desne strani, Matip je slabo reagiral, a brez spremembe izida. Matip je bil izgubljen tudi v 16. minuti, ko je praktično podal Jamesu Rodriguezu, ki pa je zadel le zunanji del mreže. V 24. minuti pa priložnost za domače moštvo - Alexander-Arnold je po kotu podal na drugo vratnico, tam je bil Mohamed Salah, ki je z glavo streljal mimo gola. V 33. minuti so imeli Angleži zares lepo priložnost za vodstvo. Keita je zadel Kimmicha, ki je bil v bloku, žoga se je odbila do Sadia Maneja, ki je z nekaj metrov zgrešil cel gol! Angleži so še dvakrat zapretili, v 38. minuti je spet poizkušal Mane, tokrat s škarjicami, v 40. minuti pa še Matip po sijajni akciji Salaha in Firmina. Prvi polčas se je končal z izidom 0:0.

Drugi polčas so Redsi začeli z močnim presingom in prisilili nasprotnike v napako. V 54. minuti so imeli varovanci Jurgena Kloppa novo priložnost. Po protinapadu je do odbite žoge prišel Robertson, potem pa Salah ni uspel zaposliti Firmina. Bavarci so v 59. minuti poizkušali preko Gnabryja, ki je streljal z 20 metrov, a mimo gola. Tempo je v nadaljevanju malce padel, vse bolj pa se je zdelo, da bi se tekma v Liverpoolu dejansko lahko končala brez doseženega zadetka. V 85. minuti pa spet priložnost za domačine. Robertson je podal s strani, Mane je streljal z glavo, Manuel Neuer pa je rešil Bayernov gol. Srečanje na Anfieldu se je končalo z izidom, ki ta dvoboj pušča povsem odprt, Allianz Arena bo odločala.