14.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Anfield | Sodnik: Bjorn Kuipers (NIZ)
Četrtfinale - vsi rezultati

Liverpool je v zadnji krik sezone vložil vse, a tudi to ni zadostovalo

Uredništvo 14. april 2021 7 Komentiraj
Liverpool je izpadel iz lige prvakov. (foto: Getty Images)
Liverpool je proti Realu vse sile usmeril v napad, si priigral veliko lepih priložnosti, na koncu pa je po remiju brez zadetkov v polfinale napredoval kraljevi klub.
Če je kdo v ligi prvakov v zadnjih letih obveljal za sinonim preobrata, je bil to Liverpool, ki je pred leti proti Barceloni spisal eno najbolj nepozabnih zmag v zgodovini tega tekmovanja. Dandanes Liverpool ni tako močan, kot je bil večino časa v zadnjih dveh ali treh letih, vendar pa na drugi strani tudi Real iz Madrida ne uživa več takšnega slovesa kot ga je še v nedavni preteklosti, ko je trikrat zapovrstjo osvojil naslov najboljšega v Evropi. Liverpool je upal in sanjal, že po nekaj minutah pa je bilo očitno, da bo četa Jurgena Kloppa v nocojšnjo tekmo vložila vse, kar ima.

V drugi minuti je Sadio Mane sijajno podal Mohamedu Salahu, Egipčan pa je slabo zaključil zares sijajno priložnost za zadetek Liverpoola. Liverpool je nadaljeval z ofenzivno igro in si v enajsti minuti priigral novo veliko priložnost, ko je po natančnem strelu veterana Jamesa Milnerja na vratih Reala sijajno odreagiral Thibaut Courtois. Po zapravljeni priložnosti se je Real nekoliko vnesel, v 20. minuti si je tudi sam priigral izjemno priložnost za zadetek, ko je po strelu Karima Benzemaja in odboju od Ozena Kabaka žoga zadela vratnico. V  zaključku polčasa je Liverpool znova nekoliko bolj kontinuirano oblegal kazenski prostor gostov, a je Real zdržal pritisk in v rezultatskem smislu v prvem polčasu dosegel svoj cilj.

Drugi polčas se je začel enako kot prvi. Liverpool je takoj napadal z vsemi močmi in si preko Roberta Firmina hitro priigral novo izjemno priložnost za zadetek. Vnovič je bil na pravem mestu odlični Courtois, v nadaljevanju pa je imel svojo priložnost tudi Real, ko je po protinapadu Vinicius meril v svojega rojaka Alissona na vratih Liverpoola. Real je v navkljub pobudi Liverpoola dobro brani in ubranil svoj go ter se v seštevku dveh tekem povsem zasluženo uvrstil med štiri najboljše ekipe v Evropi.