
Jaka Bijol (foto: Getty Images)
Jaka Bijol in soigralci pri Leeds Unitedu so v odličnem položaju, da dosežejo cilje v aktualni sezoni Premier League in Slovenec je pri tem odigral pomembno vlogo.
Slovenski reprezentančni branilec Jaka Bijol je nocoj v dresu Leedsa gostil Burnley in prišel do zelo pomembnih točk v Premier League. Na Elland Roadu se je končalo z rezultatom 3:1. Bijol je prispeval asistenco za prvi gol v osmi minuti, ko je z razdalje v polno meril Anton Stach. V nadaljevanju so zgodaj sledile nore štiri minute za Leeds.
Noah Okafor je v 52. minuti zadel po čudoviti akciji, ki sta jo izklesala Dominic Calvert-Lewin (s peto) in Jayden Bogle - 2:0 za Leeds United.
Že štiri minute kasneje je Calvert-Lewin prišel še do zadetka in na semaforju je bilo že 3:0 za Bijola ter soigralce! Gostje so sicer v 71. minuti znižali z zadetkom Louma Tchaoune, toda tri točke so ostale na Elland Roadu in zdaj je obstanek v Premier League že skoraj zagotovljen.
Jaka Bijol je odigral novo odlično partijo, na zelenici je preživel vseh 90 minut in letos si je obrambo Leedsa težko predstavljati brez 27-letnika, ki je pred začetkom sezone za skoraj 20 milijonov evrov odškodnine prispel iz vrst italijanskega Udineseja. Pri Leedsu ima za seboj že 29 nastopov, do konca sezone pa so pred ekipo še trije krogi.
Leeds se bo pomeril še proti Tottenhamu (v gosteh), Brightonu (doma) in West Hamu (v gosteh). Trenutno je v nizu šestih tekem brez poraza.