Serie A

Jojo s soigralci v solzah, tekma kariere se ni izšla po željah

Uredništvo 15. maj 2019 8 Komentiraj
Josip Iličić je v finalu pokala ostalih praznih rok. (foto: /)
Veliki finale italijanskega pokala Josipu Iličiću ni prinesel prve lovorike, odkar igra v Italiji. V finalu je Lazio zasluženo slavil in postal prvi, ki je po štiriletni vladavini Juventusa osvojil to lovoriko.

- Italija, pokal:

Finale

Sreda

ATALANTA 0:2 LAZIO
Milinković-Savić 82., Correa 90.
Stadion: Olimpico v Rimu. Sodnik: Luca Banti
Josip Ilićić (Atalanta) je odigral celo tekmo.

ATALANTA: Gollini, Masiello, Palomino, Djimsiti, Castagne (od 85. Gosens), Hateboer, Gomez, Iličić, de Roon (od 85. Pašalić), Freuler, Zapata. Trener:  Gian Piero Gasperini

LAZIO: Strakosha, Acerbi, Bastos (od 36. Radu), Marušić, Luiz Felipe, Lucas Leiva, Lulić, Parolo, Luis Alberto (od 79. Milinković-Savić), Correa, Immobile (od 67. Caicedo). Trener: Simone Inzaghi

V taboru Atalante so z velikim vznemirjenjem pričakovali finalno tekmo italijanskega pokala, na kateri so nastopili prvič po 23 letih. Atalanta je bila glede na stanje na prvenstveni lestvici favorit proti Laziu, ki ga je med drugim na medsebojnem prvenstvenem obračunu nedavno na Olimpicu premagala s 3:1. V večno mesto se je napotilo kar 21.000 navijačev iz Bergama, ki pa so doživeli bridko razočaranje. Atalanta je v finalu podlegla pritisku, Lazio pa je na v zadnjih desetih minutah z zadetkoma rezervista Sergeja Milinkovića-Savića in Joaquina Corree slavil z 2:0 in že sedmič v svoji zgodovini osvojil italijanski pokal.

Prvič po letu 2014 zmagovalec italijanskega pokala ni Juventus, Lazio pa se je na tretjem mestu večne lestvice zmagovalcev izenačil z Interjem, ki je prav tako osvojil sedem lovorik. Rekorder je še naprej Juventus s 13 naslovi, drugo mesto pa zaseda Roma, ki je slavila devetkrat.