10.4.2019, ob 16:45 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 800 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Krško 0:1 Maribor
0 : 1 15' Blaž Vrhovec
Rezultati 26. kroga

Še ena prigarana zmaga Maribora

Uredništvo 10. april 2019 8 Komentiraj
Maribor je v Krškem dosegel novo težko, minimalno zmago, ki jo je prinesel gol Blaža Vrhovca. Nogometaši Krškega se niso predali brez boja.

Krško, ki je zadnje na lestvici 1. SNL, je danes gostilo vodilne Mariborčane. Na razmočenem igrišču v uvodu srečanja nismo videli nič pretresljivega. Mariborčani, ki jih je zaradi kazni Darka Milaniča danes vodil Saša Gajser, so pritiskali visoko, a brez konkretnih uspehov. S streli so začeli domači nogometaš, dvakrat je poizkusil Volaš. V 15. minuti, po podaji iz avta, pa najprej udarec Luke Zahovića v blok, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Blaž Vrhovec. Po vodstvu Maribora smo videli precej nezanimive minute, na trenutke trdo igro in malo priložnosti. Krčani bi sicer lahko izenačili preko Vukušića v 28. minuti, a je Hrvat protinapad slabo zaključil. V 41. minuti drugi strel Maribora na tekmi, znova Luka Zahović, znova v vratarjev blok, poizkusil je Ivković, a neuspešno.

Vukušić je bil nevaren tudi v drugem delu igre, Pirić je imel z njegovim strelom kar nekaj preglavic, a je žoga zletela čez gol. Batarelo je bil naslednji, ki je ogrožal mariborski gol, tudi on neuspešno. Mariborčani, ki danes spet niso bili kdo ve kako prepričljivi, so zapretili v 71. minuti, preko Jana Mlakarja. Vukušić pa je še naprej grozil Piriću in v 82. minuti je vratar Maribora spet rešil svoj gol. Do konca srečanja še dva udarca gostov, Tavares in Cretu pa nista zadela. Ostalo je pri minimalni in znova trdo prigarani zmagi Maribora.

10.4.2019, 19:34
garamo, garamo, namesto s stroji s krampom. Jalovo, na meji vseeno kdo je nasprotnik. Ta toliko opevani mladostni tandem Mlakar, Zahovič deluje medlo, nezainteresirano. Še vedno vidim v postavi dosti raje Tavaresa kot Mlakarja, ki bo samo še s pol volje oddelal do odhoda iz Maribora. Najbolj opazna pozitivna razlika v zadnjem obdobju je Kretu, danes naš najboljši posameznik in ki kaže, da zna veliko nogometa. Točke so tu, korak bliže naslovu, po Milaničevo vse o.k. Pa naj bo o.k. , do evropskih visokih ovir, ko bo takšna igra dosti premalo.
3
1
samo z glavico naprej!
10.4.2019, 22:10
tavares je odigral svoje. kot tudi suler, vrsic, handa. največja okrepitev pa bi bil odhod bajdeta, pihlera, vilera in tako milaniču zmanjšali možnost, da se preveč moti
1
1
0
1
šikimiki
11.4.2019, 08:28
takšno zmago bi morali dosegati U17 ne pa prva ekipa, če smo to kar trdimo namreč-evropski klub... Imam občutek da se nam bodo zgodile stvari in bo treba konkretni remont naredit bomo imeli ogromne probleme. Ok, saj smo prvi in naslov nam verjetno ne uide, je pa tut Bayern, ampak je naslov pa že vprašljiv..
2
0
retep
11.4.2019, 09:25
Tu ni kaj za filozofirat ! Prvenstvo se dobi na malih tekmah, ki so po navadi težke ( Triglav, Krško ). Enako se prvenstvo na takih tekmah zapravi ( Triglav, Rudar )...!
1
0
wisan
Izjava Gajserja vse pove !? Pravi kako težko je bilo kaj napraviti, ker se je krško postavilo v popolno obrambo. In igraš okoli in poiskušaš, a je strašno težko !? Ampak razen proti lolimpiji in domžalam, je na vsaki tekmi točno tako, iz leta v leto, kar pomeni, da bi se lahko že naučili kako igrati proti bunkerjem. Recept je pa preprosti: centeršut, centeršut in centeršut; dribling, dupli pas in ne le okoli in okoli do onemoglosti ali dokler nekdo takega pasa ne preseka in sledi kontra ( kot nemci na SP v Rusiji ). Pred golom pa seveda igralci, ki znajo z glavo, kot nekoč Fajić pa Volaš,..., Izven 16m pa taki, ki znajo streljati na gol, ala Hotić. Pihler je še kazal neke znake, da obvlada tehniko strela, a zadnje čase nič več. Kakorkoli, kaj ti delajo na treningih mi ni jasno: leta tečejo, a napredka pri igralcih nobenega. Bajde je spet en tak primer: pa človek se kar sam spotakne, pričakovalo pa se je, kako bo neko hitro krilo, ki daje ravno tiste potrebne centeršute, dribling, odigra dupli.
4
1
11.4.2019, 12:38
Vse je podrejeno totalni pragmatiki in ziheraštvu. Tudi če kdo obvlada kaj več tehničnega znanja, kreativnosti mu to ni dovoljeno. Enostavno si ne upajo igrati izven popolne igre na ziher in rezultat. Se vidi v primerih Derviševič, Cretu, Kramarič pa še kdo. Bo potreben še kak nov igralec z znanjem nad povprečjem vezistov Vrhovca, in Pihlerja, zgubljenega Bajdeta in oddelanega Vršiča. Res je, nabirajo se točke, za slovensko ligo to zadostuje, veselili se bomo novega naslova šampionov. ampak brez dodatne vrednosti, nadgradnje igre, pravzaprav igre brez idej bo za kaj več na ta način nedosegljivo.
0
0

30

Milanič po novem neuspehu: Odigrali smo dobro, zaslužili smo si več

šikimiki
22.7.2019, 14:12
Kolega, spusti tiste 3-4 provokatorje pa je mir. Sezona je še dolga marsikaj se lahko zgodi. Sploh se na provokacije ne odzivam, razen na debila , ki govori o drugorazrednih itd.. ignore in stvar rešena..gremo se raje o babah menit :)))

23

Olimpija dobila derbi in poslala jasen signal tako Domžalam kot Mariboru

Who?
22.7.2019, 14:14
In kaj je razlika? To da je Olimpija sposobna dat vec kot en gol in ji sodniske napake tokrat niso skodovale. NKMB je pa proti Rudarju dosegel gol na zacetku tekme in ni dal vec nobenega. Ce bi prej dosegli dva ali tri gole, potem tudi gol v zadnji minuti ne bi pomenil prakticno nic.

1

Če bo Maribor izpadel proti AIK, dobi Albance ali Moldavce

šikimiki
22.7.2019, 14:18
to so vse zajebani klubi, ni lahkih tekem več...no, saj tako je prav...

6

Za brazilski nogomet bi bilo najbolje, če bi Neymar odšel v Barcelono

šikimiki
22.7.2019, 14:21
Koji k....c je pa stran hodil, naj zdaj požre drek , ki si ga je skuhal...mater je bil srečen, po navadi je tako, da če si potem ostaneš, ne pa vsem po vrsti nož v hrbet zabiješ..

Želim si, da bi Neymar končal pri Barceloni. Neymar bi bil v Barceloni srečen. Želim si, da bi se zabaval in igral z Lionelom Messijem. Za dobro brazilskega nogometa bi bilo dobro, da bi se Neymar vrnil v Barcelono. Mislim pa, da to ne bo lahko. ...več
Filipe Luis o Neymarju
Pri enajstmetrovki Andraža Šporarja sem vedel, kam bo streljal. Analiziral sem njegove enajstmetrovke in tako zadel stran. ...več