25.5.2019, ob 17:55 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 150 | Sodnik: Aleksandar Matković

Uredništvo 25. maj 2019 0 Komentiraj
V Krškem bodo v novi sezoni gledali drugoligaški nogomet. (foto: uradna spletna stran kluba)
Nogometaši Krškega so štiriletni staž v 1. SNL danes sklenili z zmago proti Gorici, ki je srečanje odigrala z močno pomlajeno enajsterico. Gorica bo obstanek reševala v dodatnih kvalifikacijah.

V Krškem sta se na zadnji prvoligaški tekmi pred selitvijo gostiteljev v drugo ligo pomerili najslabši ekipi letošnje sezone. Goričani so že pred današnjo tekmo vedeli, da bodo obstanek reševali v dodatnih kvalifikacijah, zato se je goriški trener Saša Kolman odločil za močno pomlajeno enajsterico, v kateri je bila cela vrsta debitantov kot so Uroš Likar, Tim Matić, Amadej Marinič ter v nadaljevanju še Kosovar Basholli, Goran Trivunović in Kristjan Vodopivec Cvijanović.

Pomlajena Gorica je hitro povedla in sicer že  deseti minuti, ko je po podaji Leona Mariniča v polno meril nekdanji up Maribora Adis Hodžić. Krško je izenačilo v 29. minuti, ko je po podaji Daliborja Volaša z bližine zadel Luka Vekić.

V uvodu drugega polčasa je mlada goriška garda napadala vrata Krškega in bila najbližje vodstvu po strelu Leona Mariniča, ki je zadel okvir vrat. V 67. minuti je Krško povedlo, ko je po podaji še enega nekdanjega upa Maribora Sandija Ogrinca zadel Hrvat Mario Cetina. Gorica je ekspresno izenačila, saj je že v naslednjem napadu po podaji debitanta Trivunovića še drugič zadel Hodžić.

Dve minuti pred koncem srečanje je Ante Kordić natančno meril z roba kazenskega prostora in bo pomoči enega od goriških branilcev postavil končni izid tekme.

Krško se po štirih letih vrača v drugo slovensko ligo, letošnja sezona pa je v delovanju posavskega kluba razodela številne težave, zaradi katerih je pred klubom precej negotova prihodnost. Gorica bo v nedeljo izvedela ime svojega tekmeca v dodatnih kvalifikacijah, v kolikor ne bo velikega presenečenja bo to po vsej verjetnosti Tabor iz Sežane.