11.8.2018, ob 20:00 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 700 | Sodnik: Slavko Vinčič
Krško 1:1 Celje
Nikola Mandić 3' 1 : 0
1 : 1 71' Jucie Lupeta
Rezultati 4. kroga

Krško in Celje ostajata brez zmage

Uredništvo 11. avgust 2018 2 Komentiraj
Prva tekma četrtega kroga državnega prvenstva je prinesla remi med ekipama, ki v dosedanjem poteku prvenstva še nista uspeli zmagati. Rudija Požeg Vancaša ni bilo niti na klopi za rezervne igralce.

Na prvem obračunu četrtega kroga državnega prvenstva sta se pomerili ekipi, ki v prvih treh krogih še nista zmagali. To se tudi danes ni spremenilo, saj se je obračun končal z enim zadetkom v vsaki mreži, delitev točk pa v danih okoliščinah bržčas ni kaj prida osrečila nobenega od obeh taborov. Celjani so v Krško pripotovali brez svojega ključnega igralca Rudija Požega Vancaša, kar je okrepilo govorice, da odšteva svoje zadnje dni v Celju in najbrž tudi v slovenskem nogometu.

Krčani so začeli odlično in povedli že v tretji minuti, ko je Nikola Mandić pobegnil Juretu Travnerju, prodrl v kazenski prostor in s strelom v daljši kot Krčane popeljal v vodstvo. Krško je imelo dve minuti pred koncem polčas priložnost za povišanje vodstva, a je strel Marca da Silve s prostega strela zadel prečko. V zadnjih izdihljajih polčasa se je velika priložnost še drugič v prvem delu igre ponudila Travnerju, a se je z odlično obrambo izkazal domači vratar Marko Zalokar.

V peti minuti nadaljevanja je bil z glavo nenatančen Jucie Lupeta, v 63. minuti pa je sreča Krčanom znova obrnila hrbet, saj je okvir vrat preprečil zadetek še Milanu Ristovskemu. Gostje so izenačili osem minut kasneje, ko je po podaji Tilna Pečnika v polno zadel Lupeta in dosegel svoj drugi zadetek v letošnji sezoni. V sodnikovem dodatku so imeli Krčani še eno izjemno priložnost za zmago, a je po strelu Slavka Brekala Celjan Pungeršek žogo izbil z golove črte.