12.3.2019, ob 21:00 | Štadion: Allianz Stadium | Sodnik: Björn Kuipers (NIZ)
Cristiano Ronaldo (11m) 86' 3 : 0
Rezultati Osmine finala

S Cristianom Ronaldom nič ni nemogoče

Uredništvo 12. marec 2019 64 Komentiraj
Juventus je na krilih fantastičnega Cristiana Ronalda nadoknadil zaostanek iz Madrida ter se v veličastnem slogu uvrstil v četrtfinale lige prvakov! Ronaldo je napovedal hat-trick in dostavil hat-trick.

V taboru Juventusa so v dneh pred tekmo proti Atleticu vzpostavili bojno atmosfero, ki se je odražala tudi na tribunah Allianz Arene, ki je gostom iz Madrida pripravila peklenski sprejem. Atletico je srečanje začel brez standardnih branilcev Lucasa Hernandeza in Luisa Filipeja, pomembna pa je bila tudi odsotnost Diega Coste, ki zaradi kartonov ni imel pravice nastopa. Max Allegri je najboljšega strelca stare dame v ligi prvakov Paula Dybalo pustil na rezervni klopi, v ogenj pa je poslal Federica Bernardeschija, ki mu je za zaupanje vrnil z zelo dobro predstavo. Alexa Sandra je na levi strani zamenjal Leonardo Spinazzola.

Juventus je od prve minute naprej krenil v silovito ofenzivo in že po nekaj minutah zadel, a je sodnik Bjorn Kuipers po daljšem premisleku – VAR ni uporabil – gol upravičeno razveljavil zaradi prekrška Cristiana Ronalda nad Janom Oblakom. Atletico je začetni naval preživel in počasi pričel vzpostavljati ravnotežje, postajal pa je tudi bolj nevaren za domača vrata, saj je prvič resneje zagrozil s strelom Antoina Griezmanna z 18 metrov. V 27. minuti je Allianz Arena eksplodirala. Z leve strani je odličen predložek poslal Bernardeschi, z glavo pa je zadel silno motivirani Ronaldo in prepolovil prednost Atletica s prve tekme. Do izteka polčasa je bil še naprej nevarnejši Juventus, ki je zapretil preko Giorgia Chiellinija s kota, že v dodatku polčasa pa se je priložnost ponudila tudi  Alvaru Morati, a je njegov strel zletel čez gol Wojciecha Szczesnyja.

V drugem polčasu se je zgodilo, kar se je počasi kazalo in risalo na obzorju že v prvem delu igre. V tretji minuti nadaljevanja je Joao Cancelo poslal predložek pred gol, tam pa je vnovič sijajno skočil Ronaldo, čigar strel je Oblak sprva navidez mojstrsko ubranil. Po nekaj sekundah negotovosti je Kuipers dobil signal, da je žoga prečkala golovo črto, s čimer je Juventus v idealnem trenutku tekme izenačil prednost Atletica s prve tekme.

Po drugem zadetku je Juventus nekoliko bolj stopil v žogo in zaigral bolj previdno, v Atleticu pa naletel na brezidejnega nasprotnika, pri katerem so zatajili številni ključni igralci. Antoine Griezmann je bil bolj ali manj odrezan od igre, tudi menjava nerazpoloženega Thomasa Lemarja z Angelom Correo pa v igri rdeče-belih ni prinesla prav nikakršnih sprememb. Napadi Atletica so bili jalovi, nepovezani in nekonkretni, Juventus pa je potrpežljivo čakal na svoje priložnosti in na zaključni udarec. Ta je prišel pet minut pred koncem tekme, ko je Federico Bernardeschi, za Ronaldom  nedvomno prvo ime tekme, sijajno prodrl v kazenski prostor, kjer ga je nespretno zaustavil Angel Correa. Z bele točke je zalet vzel Ronaldo, Oblak pa je doživel bližnja srečanja z Ronaldom iz preteklosti, saj ga je Portugalec premagal še v tretje in z današnjo predstavo že v svoji prvi sezoni bržčas vpisal med legende Juventusa.