16.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Allianz Stadium | Sodnik: Clément Turpin (FRA)
Rezultati Četrt finala

Pravljica izjemnega Ajaxa živi naprej, Juventus izpadel!

Uredništvo 16. april 2019 60 Komentiraj
Ajax je senzacionalno v polfinalu lige prvakov! (foto: Getty Images)
Kakšna evropska sezona Ajaxa! Nizozemski klub je v Torino prišel pogumen, razigran in odločen, takšen pa je tudi prišel do izjemnega uspeha, saj je Juventus izločil iz lige prvakov!
V Torinu je domače moštvo malce drugače začelo tekmo kot prejšnji teden v Amsterdamu. Z več kontrole nasprotnika in več žoge v nogah. Gostje so že po desetih minutah igre morali menjati, poškodoval se je Mazraoui, namesto njega pa je vstopil Sinkgraven. Do prve resnejše priložnosti, čeprav je bil do tega trenutka v polju boljši Juventus, so prišli gostje in to v 19. minuti. Van de Beek je iz neposredne bližine, a se v zahtevni situaciji ni najbolje znašel. Nizozemci so se prebudili, a v 28. minuti tudi umirili. Po zmedi v domačem kazenskem prostoru je do strela in tudi gola prišel Cristiano Ronaldo. Pregled VAR posnetka je razblinil morebitne nepravilnosti.

A vodstvo Juventusa ni trajalo dolgo. Že v 34. minuti je bil izid poravnan. Po napaki domače obrambe je zadel Hakim Ziyech. Tudi v njegovem primeru se je sodnik posvetoval z VAR sobo in gol naposled priznal. Ekipi v nadaljevanju nista več imeli pravih priložnosti, na odmor sta odšli ob izidu 1:1.

Allegri je ob polčasu menjal, namesto Dybale je vstopil mladi Kean, ki je nato že v 49. minuti predstavljal nevarnost pred golom gostov, a je razčistil Blind. Potem se je oglasil Ajax, Van de Beek je nastreljal blok. V 54. minuti je imel Ziyech sijajno priložnost, bil je pred Szczesnyjem, ki pa je s sijajno reakcijo ubranil poizkus. Poljak je bil v teh trenutkih rešitelj italijanskega prvaka. Nizozemci so v napadu preveč komplicirali, prihajali so v kazenski prostor, a vse preveč oklevali in pretirano podajali žogo naokrog.

V 67. minuti pa vendarle nagrada za dobro igro Ajaxu. Zadel je, v skoku z dvema nasprotnima igralcema, mladi kapetan Ajaxa Matthijs de Ligt! Juventus je v tem trenutku potreboval kar dva gola za napredovanje, kar pa se je glede na razmerje moči na igrišču zdelo kot misija nemogoče. Tako je dejansko tudi bilo. Italijani so pred koncem tekme sicer poizkušali, denimo Ronaldo, iskali enajstmetrovko ob roki Blinda, a jim ni uspelo. V resnici so lahko celo srečni, da so Nizozemci zapravili še nekaj obetavnih situacij in imeli razveljavljen gol Ziyecha zaradi prepovedanega položaja. Na koncu je v polfinale napredoval boljši, predvsem pa ekipa, ki igra boljši, atraktivnejši nogomet.